таг: псж

Вероника Рабио - најпознатата мајка менаџер во светот на фудбалот

Летово Јувентус е најактивен играч на трансфер пазарот. Клубот го смени тренерот, потпиша со Арон Рамзи, со левиот бек на Рома Лука Пелегрини и со одличниот Адриен Рабио. Наскоро во клубот би можел да дојде и ултра талентираниот штопер Де Лихт. Повеќе

Како Барселона се зафркнала и јапонското чудо од дете заврши во Реал

По претставувањата на новите засилувања Лука Јовиќ и Еден Азар (го пречекаа преку 50.000 навивачи на Сантијаго Бернабеу), најголема врева во Шпанија крена преминот на младиот Такефуса Кубо во Реал. Повеќе

Нереален потег на Нејмар, противникот по цигарчиња

ПСЖ вечерва гостуваше кај Анжер и славеше со 1-2. Нејмар освен што даде еден гол, направи и неколку потези на теренот што долго ќе се верглаат по хајлајтс видеа. Повеќе

Епско промашување на ПСЖ какво што не се памети

Едно четири-пет пати го изгледавме видеово пред да го опишеме и заклучивме дека се работи за најнесфатливата утка во 150 години фудбал, без разлика што не знаеме многу за порано. И на самиот Чупо Мотинг не му е јасно како ова го изведе. Излегува како да игра за Стразбур, а ПСЖ му дава плата.  Повеќе

А таман Пеле го пофали

Со 27 гола Килијан Мбапе е убедливо најдобриот играч во француската Лига1. Минатото лето стана светски шампион со Франција, за него нудат 200 и кусур милиони најголемите гиганти. Дечкото е неверојатен, само има една маана. Повеќе

Јуве и ПСЖ се да речеме веќе шампиони, а веројатно и Барса

Манчестер Сити му бега на Ливерпул еден бод, а Баерн и Борусија се на исто. Само тука може и треба да се очекува пеколна неизвесност до крај. Во Шпанија Барселона полека ита кон титулата, а во Италија и Франција тие што се втори џабе везат. Повеќе

Додека другарите славеа, Лукаку го тешеше стоперот на ПСЖ кој направи пенал

Белгискиот репрезентативец е јунак на Манчестер Јунајтед, откако со два брзи гола ја надомести негативата од првиот меч. Во неверојатниот финиш во кој Манчестер победи со гол од пенал во 92’ минута, цел тим збудале од радост, а само Лукаку отиде да го теши најголемиот трагичар Преснел Кимпембе кој направи пенал со рака. Повеќе

Ќе има ли триплета во Европа сезонава?

Само шест клуба и натаму го сонуваат најубавиот сон: освојување на тројна круна, подвиг кој малку кој низ историјата го остварил. Меѓу ретките шампиони е и нашиот Горан Пандев кој со Интер се радуваше на три големи трофеи. Повеќе

Мбапе проба да се направи на Тошо па доби жолт картон

Во стилот на Анри на времето против Р. Ирска „ако проџе-проџе“, Килијан Мбапе даде гол со рака и проба да се прави наудрен. Со сите квалитети што ги докажа на теренот и заслужено беше избран за најдобар млад играч на светот, Мбапе мора да пази и на човечките квалитети. Моментот од мечот ПСЖ - Ним не му требаше. Повеќе