таг: паника

Видео од страшното стампедо во Торино

На градскиот плоштад „Сан Карло“ во Торино, синоќа за малку беше избегната голема трагедија а францускиот Л’Екип објави видео од моментите кога пукнала петарда а настанала паника дека се работи за бомбашки напад. Повеќе

Австралија ја вади „геј паниката“ од кривичниот закон

Верувале или не, Во Австралија досега си можел да се вадиш што си утепал човек затоа што си се уплашил дека овој сака да те погали по јајца. Повеќе

Змија или ебола?

Како и во претходните случаи на H1N1 и Сарс, паниката од ебола драстично го намалува менталниот имунитет на човекот кој станува подложен на напад на разни превари кои му нудат спас, меѓу другото и змиски отров. Повеќе

Општествена непогода

Српскиот премиер деновиве издаваше команди и глумеше експерт за сè а никој од стручните лица не собра доволно храброст да му издаде команда да заќути. Медиумите, башка непогода. Повеќе