таг: новак ѓоковиќ

Ѓоковиќ може и како келнер да работи

Роџер Федерер, Рафа Надал, Новак Ѓоковиќ, Серена Вилијамс и многу други тениски ѕвезди учествуваа на ревијалниот меч Rally For Relief (Собир за утеха) на кој играчите и навивачите донираа средства за помош во борбата со пожарите во Австралија. АТП соопшти дека играчите донирале вкупно 384.000 фунти. Повеќе

Татко му на Новак: Косово засекогаш ќе биде срцето на Србија

Селекцијата на Србија предводена од Новак Ѓоковиќ го освои АТП Купот во Австралија. Во соблекувална Србите славеа со песна во која го спомнаа во една конотација и Косово по што имаше реакции. Повеќе

Македонецот со труба и Ѓоковиќ со песна ги растревожија Косоварите

Откако тениската репрезентација на Србија го освои новиот АТП Куп по триумфот над Шпанија со Надал во финалето, Ѓоковиќ и колегите запеале неколку песни од кои една посебно ги нанервирала косовските претставници. Повеќе

Дијалог на денот меѓу Новак и навивач на сред меч

Селекцијата на Србија се наоѓа во Австралија на АТП Куп каде има голема поддршка од српски иселеници. Еден од публика викна гласно до Ѓоковиќ со конкретна понуда, а за комедијата да биде поголема, овој му врати. Повеќе

Најчитаното во Офсајд за 2019 (II дел)

Со големо задоволство испорачувавме текстови од светот на спортот, уверени дека со големо задоволство уживавте во нив. Така беше во текот на 2019-та, а еве кои статии беа најчитани, најкоментирани, најсподелувани и предизвикаа најголем интерес. Повеќе

Ноле, чекај Роналдо да ти каже како до поголем одраз

„Го учам мојот пријател Новак како да има поголем одраз. Драго ми е што те гледам и тренирам со тебе, пријателе“, напиша Кристијано Роналдо под видеото на неговиот Инстаграм профил, а на кое се гледа како му објаснува за повисок одраз на српскиот тенисер со кого тренираат во Дубаи. Ова доаѓа само неколку дена по неверојатниот небесен скок и гол на Роналдо против Сампдорија. Повеќе

На кој му се истури Новак волку бесно?

Ѓоковиќ загуби во второто коло на мастерс турнирот во Лондон од Австриецот Доминик Тим со резултат 2:1 (6-7, 6-3, 7-6). Во еден момент откако зема поен во третиот сет, се отвори со сочни пцовки, но нејасно е спрема кого. Дали кон неговите тренери Маријан Вајда и Горан Иванишевиќ или? Повеќе

Италијанскиот новинар што се прослави со Ѓоковиќ бара извинување од Надал

Рафаел Надал изгуби убедливо од Александар Зверев 6:2, 6:4 на стартот на завршниот Мастерс, па видно нервозен се појавил на прес конференција и вербално го нападнал најпознатиот тениски репортер, италијанскиот ветеран Убалдо Сканагата. Повеќе

Само Ноле знае вака да ги испоштуе навивачите

Кога е во прашање Новак Ѓоковиќ, за него тенисот не е само натпревар по кој се оди под туш, па дома на одмор. Мора да има и некое шоу кое овој пат го имаше после освојувањето на мастерсот во Париз. Повеќе