таг: ник кирјос

Циципас бесно мафташе со рекет, па го закачи татко му

За време на мечот од АТП Купот против Ник Кирјос, Стефанос Циципас во еден момент поради изгубен поен грубо мафташе со рекетот пред неговата клупа каде седеше татко му Апостолос. Циципас дури и го цивна стариот со рекетот, а мајка му, Јулија Салникова се симна од трибините за да го смири синот. На крај Кирјос славеше во три сета после 2 часа и 40 минути игра. Повеќе

Кирјос ја удрил колата вредна 300.000 долари и нема да игра во Париз

Австралискиот тенисер со грчко потекло ги откажа настапите на претстојните турнири во Виена и Париз, од причина што имал удар со неговиот автомобил во Австрија. Повеќе

Ник Кирјос суспендиран на 16 недели, АТП му препорача психолог

Го пратија на ладење. Ќе има таман време да размисли за сите глупости кои ги направи во изминатиот период, а со кои не само што го наруши реномето, туку и го навлече гневот на целокупната јавност. Голем талент и потенцијал ама има проблеми со главата. Повеќе

Поубавата половина на Ник Кирјос

Црепот нема ден да не направи глупост или на тениски терен, да се скара со судија или да напише некоја навреда на Твитер. Ама затоа покрај себе има прекрасна девојка. Повеќе

Овој пак скрена, ама повеќе од претходниот пат

И да победува и да губи, Ник Кирјос паметот секако го губи. Нов турнир, нови испади на Австралиецот со грчко потекло на кој веќе не знаеме кај ќе му биде крајот со вакво дилетантско однесување. Повеќе

Сега па пешкирот му е крив

Ник Кирјос е на нов турнир, овој пат во Канада, али штета што испадна во прво коло пошто така автоматски се намалува мастравот со негови глупости. Загуби 6:3 и 6:4 од Британецот Кајл Едмунд, а пак нервите ги загуби поради тоа што сакал нов чист пешкир, без логото на турнирот. Очекувано, следуваше кавга со судијата на кој му бараше да нарача. Повеќе

Го гаѓа судијата со шише и вика ми се лизна

Само еден ден откако изјави дека има психички проблеми, Ник Кирјос му го истори бесот на судијата на идиотски начин. Го гаѓа намерно со шише, а вика дека му се лизнало од раце. Што човек ќе беше еј, при очи слеп го прави. Повеќе

Ти психички проблеми? Не бе, грешка си нешто

Во новата епизода од серијалот наречен Ник Кирјос имаме нова до сега невидена глупоштина, бидејќи само тој го може тоа, ама и едно признание од негова страна кое делува сосема логично. Додуше две. Повеќе

Нов испад на Кирјос, го прешкрта името на Ѓоковиќ на маица

Ова веќе нема граници. Австралиецот со грчко потекло Ник Кирјос налетал на еден Американец кој носел маичка со ликот на најдобриот светски тенисер на која пишувало Новак. Му понудил на Кирјос да му даде автограм на маичката, а овој го прецртува името. Повеќе