таг: матајс де лихт

Сега и ова ли не е пенал?

11-то коло, трет судиски поклон за италијанскиот шампион за кој сигурно некој повторно ќе пише дека вечна болка ни бил, а ние само објавуваме нешто што не може да се сокрие. Апла е дечки, дај барем сега признаете. Повеќе

Де Лихт и не е баш Кјелини - 57% од примените голови на Јуве се негови

Кога на крајот од август Џорџо Кјелини ја доживеа можеби најтешката повреда за спортист, скинати лигаменти, во Јувентус очекуваа проблеми, но не го предвидеа опсегот. Противниците на „Старата дама“ открија слаба точка која им проработува дури и кога се бранат против бјанконерите. Повеќе

Автогол на Де Лихт против Интер за само 10 минути

Еден од најталентираните млади дефанзивци во светот за кој Јувентус исплати 75 милиони евра стартуваше најлошо што може. Ај што си ја закуца, него што е против Интер, па сега жив ќе го изедат по социјални мрежи. Единствена утеха му е што ова е пријателска. Повеќе

Гуштерите Буфон и Игуаин мораа да пеат песни за новајлии

Иако веќе неколку години се во или околу клубот, со кратки авантури во Париз и Лондон, Џиџи Буфон и Гонзало Игуаин мораа заедно со новите засилувања на Јувентус да отпеат песна - ритуал на иницијација во сите големи клубови. Повеќе

Јуве за Ајакс, Де Лихт и Рајола дава вреќи со пари

Еден од најгласните трансфери летово и официјално се оствари: Јуве објави дека потпиша договор со 19-годишниот стопер на Ајакс Матеијс Де Лихт кој ги чини „ѓавол и пол“ пари. Повеќе

Пригодно видео на Ајакс за збогум со своето дете

Младиот стопер Де Лихт конечно стигна во Јувентус. Ќе игра покрај карпите Бонучи и Киелини од кои може многу да научи. Неговиот довчерашен клуб со кој стигна до историско полуфинале на Лига на шампиони се збогуваше со него. Повеќе

Топ 8 трансфери во Серија А за кои се очекува разврска

Лето е период за трубење, шпекулирање и билдање цени на играчи со помош на освојување простор на насловни страни. Но со оглед на статусот и муабетите за нив, половина сигурно, а можеби и сите овие јаки имиња ќе го сменат дресот. Повеќе

Почнал со тенис, на фудбал го викале дебел, а сега го спремаат за новиот Кјелини

Кога екстра талентирано дете од 19 години со една перфектна партија ќе ти го уништи планот и целта на сезоната, што ти преостанува следната година? Да го купиш и да бидеш уште појак, исто како со Кристијано Роналдо. Повеќе

Играта на Де Лихт против Јуве

Внимавајте ова, има само 19 години, а веќе трета сезона игра за првиот тим на Ајакс каде е од предшколска возраст. Згора на сè доверена му е и капитенската лента која никој друг не ја носел толку млад во нокаут фазата од ЛШ. Детево одигра перфектен меч против Јувентус на кој му даде и гол за елиминација. Повеќе