таг: маруан фелаини

Црвен е малку за потегов на Фелаини

Сме виделе многу неспортски потези во фудбалот, ама ваков потег, па уште во Премиер лига е некако многу срамно да се направи. Како ќе му беше него вака да го влечеа за коса, која ја имаше како грмушка. Повеќе

Како е можно да помине ваков ракометен потег во фудбалската ЛШ?

Манчестер Јунајтед со гол во 91-ва минута си обезбеди пласман во нокаут фазата од Лигата на шампионите, во која колку повеќе се инаетат од УЕФА за воведување ВАР, толку повеќе се трупаат грешки, а оваа е сериозна, срамна и скандалозна. Повеќе

Доказ дека само Фелаини личеше на човек со таа грмушка

Маруан Фелаини синоќа отиде да бербер, објави слика и го сруши интернетот. За својот 31 роденден реши целосно да го промени имиџот и да се ослободи од тоа жбунот кој му тежеше на глава. Било кој друг фудбалер да се реши за истиот фриз би било ужас. Доволно е да ги видите само Ибра и Роналдо. Како дадилки од цртан филм се. Повеќе

Фелаини конечно ќе може да ја удира топката со глава

Не е лага, не е фотошоп, Маруан Фелаини си ги поштеди маките од детално трљање коса со шампон и фенирање. Реши конечно да фрли некој денар на бербер и да се опрости од афро фризурата која ако ја пуштеше уште малку, ќе почнеа љиљаци да му шетаат. Повеќе

Фризура на денот

Изгледа дека Маруан Фелаини е решен да биде трол број 1 меѓу англиските навивачи, се додека биде дел од англискиот фудбал. Ја објави својата најнова фризура со која ќе се појави на насловна страница во магазинот GQ Style. Гасете нетот, ама од штекер. Повеќе

Зошто Фелаини го тужи New Balance?

Фудбалерот од средниот ред на Белгија и Манчестер Јунајтед Маруан Фелаини го дал на суд производителот на спортска опрема New Balance кој до неодамна правеше копачки дизајнирани за него, но тој се повредувал и сега ги тужи. Повеќе

Најатрактивната асистенција во кариерата на Фелаини

Плејмејкерот на Белгија го носеше дресот на Евертон шест сезони. Нема подобар агол од овој од каде е снимено ова негово маестрално додавање на кое со аплауз би му станал и Роналдињо. Повеќе

Гримаса на денот

Најуникатната у најчудната сцена на синоќешниот Супер Куп дефинитивно е оваа фотографија со Фелаини од Манчестер Јунајтед кој им се заблагодари на оние кои ја објавиле и кои му ја пратиле. Повеќе

Најпознатата фризура во светот на фудбалот - Маруан Фелаини

Иако заработува повеќе од 100 илјади фунти неделно, Белгиецот со мароканско потекло важи за еден од поскромните фудбалери во престижната Премиер лига. Кога не ги практикува Рамазанските пости, дели помош на сиромашните во Мароко. Повеќе