таг: марсело

Марсело си свиркаше за голот на Барселона

Еден од најдобрите фудбалери на Реал Мадрид во последните неколку сезони, Бразилецот Марсело синоќа потфрли при нападот од кој Барселона израмни 1-1 преку Малком. Повеќе

Марсело со нова мајсторија на тренинг

Иако се шушкаше дека ќе ги спакува куферите да му се придружи на Кристијано во Јувентус, бразилскиот магионичар се врати на тренинзите во Реал и покажа кој е кој. Повеќе

Марсело пак со Марсело трик

Ти му ја подаваш тој чуда прави со топката. Не бе не е тачен. Повеќе

Марсело пак ли бе

На тренинзите и натпреварите на Реал Мадрид треба да постават една камера која ќе го следи само Марсело. Не заради тоа што е убав, туку заради тоа што не ни се испушта ниту еден од неговитe чудесни потези.  Повеќе

Марсело “му врати“ на син му

Пазете сега како цар е и Марсело. Една недела откако го зема син му во соблекувална за да игра “без да тапне“ со Кралевите, истото го направи и тој самиот и замина во соблекувалната каде тренира син му. Цар, цар, цар Повеќе

Херојот од соблекувалната на Реал Мадрид

До финалето на ЛШ има уште 10 дена, лабави сме и не е на одмет малку да се опуштиме, а во тоа ќе ни помогне син му на Марсело, си рекоа Кралевите. Браво бе сине, цел си на тато. Повеќе

Како Карлос го прибрал малиот Марсело дома и го направил наследник

Речиси малку е познато дека легендарниот Роберто Карлос и неговиот миленик Марсело прв и последен пат заедно на официјален натпревар поминале само три минути кога малиот Марсело дебитирал против Депортиво. Повеќе

Марсело излезе поискрен од судијата

Вие што се расфрлате со коментари на Фејсбук како што ќе ви текне од типот дека сме врескале како напалени мајмуни прво подсредете си го речникот, а потоа прочитајте што вели легендарниот бек кој игра за клубот кој го бодрите. Повеќе

Тројца судии ја видоа играта со рака и пак ништо

Освен што ќе жалат поради шансите, Баварците ќе се нервираат што не се во финале и поради контроверзното судење на Бернабеу. Главниот судија Чакир и уште два негови помошници гледаат дека Марсело игра со рака во шеснаесетник и никој не реагира. Повеќе