таг: лилиан турам

Договорот на Десаи и Турам како да го сопрат Роналдо пред финалето 98-ма

Тренинг пред големото финале на Светското првенство во Франција. Марсел и Лилијан дискутираат со тренерот на репрезентацијата што сè може да им направи Бразилецот. Повеќе

Како синот на Лилиан Турам го елиминираше ПСЖ од Купот?

Циркус. ПСЖ после дури 44 натпревари изгуби на домашен терен и тоа во Купот, од убедливо последнопласираната екипа во француската Лига 1 - Генгам. Повеќе

Може ли фудбалот да го оздрави француското општество?

Низ историјата, Nike и adidas имаа многу врвни реклами со интересни поенти, но неодамнешниот трик на германскиот гигант во Париз, безусловно заслужува максимално внимание и почит. И кажува многу повеќе од една фудбалска игра. Повеќе

Лики Турам: From zero to hero

Во морето залижани, намазани, нашминкани и разгалени стопери, денес е тешко да се најде некој каков што беше Французинот Лилиан Турам, бескомпромисниот борец. Одигра 142 натпревари и постигна само 2 гола за Франција - ама 2 најважни во неговата кариера. Повеќе

Најопасниот тим во Европа со свои деца во тимот

Откако се откажа од трошењето абнормални суми за играчи, Монако во првиот тим има плејада млади деца кои ја поминале нивната академија и кои го носат клубот кон титулата во Лига 1. Повеќе

Лестер е грд, Веа го барале со полиција, а на Јуве му помагаат судиите

Газета дело Спорт стандардно со збир на најинтересните изјави на неделата од светот на фудбалот. Гулит се чачна со Манчини, Турам со Ањелка, а Венгер му диктираше строгост на Мурињо. Повеќе

Кој вика Италијанците не трошеле

Јувентус во последните две години потрошил вкупно 293,1 милиони евра на трансфери со што е најголем трошаџија во светот во претходните 24 месеци, пред Сити, Јунајтед, Атлетико и Ливерпул. Повеќе

5 рекорди на вечниот Анри што тешко ќе се урнат

Французинот кој играше за Монако, Јувентус, Арсенал, Барселона и Њујорк Ред Бул, а има повеќе награди од Зинедин Зидан, Ерик Кантона и Мишел Платини заедно. Повеќе