таг: лига европа

Навивачите на Легија со неверојатна кореографија против УЕФА

Европската фудбалска унија неодамна го казни полскиот клуб Легија со 35.000 евра поради големото прекривно знаме кое што го имаа на минатиот меч а на кое оддаваа почест на стотици илјади убиени Полјаци во Втората Светска војна. Повеќе

Јуначки Вардар до историска победа, падна Фенербахче!
Лига Европа

Фудбалерите на македонскиот шампион ја забележаа најголемата победа во клупската историја откако во првиот меч од баражот за Лига Европа го победија скапоцениот и ѕвезден тим од Истанбул. Повеќе

Најверниот навивач на годината доаѓа од Сплит

Хајдук вечерва (21:05) игра против Евертон во плејофот на Лига Европа. Клубот од Далмација за овој меч добил околу 1.600 карти за своите навивачи а еден од нив ги заслужува сите почести за гостувањето во Ливерпул. Повеќе

Јужна трибина поделена со навивачи на Фенербахче и Вардар

Поради конфузноста околу картите и прашањето чии навивачи каде ќе седат, голем дел навивачи на Фенербахче веќе купувале карти и за Јужна трибина а за таму набавувале и Вардарци. Повеќе

Глупоштијата од видео на Шкендија пред мечот со Милан

Таман кога почнуваат да ги освојуваат симпатиите на јавноста, кога играат добар фудбал и во Европа втора година стигнуваат дури до плејофот, таман кога имаат неколку врвни репрезентативци, они решаваат да направат видео на ниво на четвртоодделенец. Зошто? Повеќе

Досега 25.000 карти продадени за Милан - Шкендија

Како стојат работите, Тетовци ќе играат пред публика пред колку што никој од нив никогаш не играл во кариерата. Славниот „Сан Сиро“ се остри да сруши уште еден рекорд во Лига Европа. Повеќе

Самсоненко се повлекува од Вардар, картите намалени на 300 денари

Сопственикот на Вардар утрово неочекувано преку соопштение ја информираше јавноста дека ја напушта раководната функција од трите клуба кои под закрила на спортското друштво Вардар беа во негова сопственост. Повеќе

Комити со соопштение, ќе ја бранат Јужна

Откако управата на Вардар реши да ја даде Јужната и Источната трибина за гостинската публика на мечот со Фенербахче, организираната група навивачи на Вардар „Комити“ го кренаа гласот. Повеќе

Што и текна на управата на Вардар да ги потцени своите навивачи
Јави се Јужна

Наместо да го искористи моментумот околу спортската еуфорија во земјава која започна со ракометарите од нивното спортско друштво и наместо да ги уважи и почитува своите најверни, управата на Вардар повлече неколку чудни потези. Повеќе