таг: леонардо бонучи

Не е вистина дека во Милан е катастрофа, уште полошо е

Газдата на Милан до октомври 2018-та треба да врати долг од 350 милиони евра. А се надевал дека ќе успее преку пласман на Милан во Лигата на шампионите, пат кој не само што е трнлив туку делува и непрооден. Во каква ситуација се наоѓаат „Росонерите“? Повеќе

Навивачите на Милан погодија во центар, Донарума се расплака

Пред мечот од осминафиналето на Купот на Италија против Верона (3:0), тифозите на Милан му скандираа на Донарума: „Оди си ѓубре лакомо“ и извадија многу убитачна парола. Повеќе

Најубавата сцена викендов во Серија А

Од средбата меѓу Милан и Торино немаше потреба да се гледа хајлатс бидејќи заврши 0:0, но на крајот се случи еден момент за кој зборува цела Италија. Андреа Белоти му го даде дресот на едно дете, инаку навивач на Торино, а неговото име е Матео Бонучи, син на Леонардо Бонучи. Тој навиваше за Торино и кога татко му го носеше дресот на Јуве. Дресот го прими неговиот постар брат Лоренцо Бонучи. Повеќе

Не беше ваков во Јуве

По онаа во Виена, фудбалерите на Милан ја почастија Австрија со уште една петарда во Лига Европа која математички ги прави први во група. Синоќешниот меч на Сан Сиро почна непријатно за Росонерите кои во 27-та минута губеа 0:1, поради овој очаен потег на Бонучи. Повеќе

Како е изграден војничкиот менталитет на Бонучи

Славниот италијански дефанзивец не е оној истиот од Јувентус. Требаше да добие црвен картон за потоа Милан без него да експлодира на гости со 4 комада на гости. Човекот кој работел со него во позадина смета дека ги живее најтешките мигови во кариерата и дека ќе се врати оној стариот. Повеќе

Р`мбај 10.714 години за да стигнеш до една годишна плата на Нејмар

Иако со завршувањето на летото темата со плати и трансфери малку ја подзаборавивме, Италијанците извадија некои пресметки за да покажат колку се “сиромашни“ во однос на фудбалерите со најголеми плати. Повеќе

Зборовите на Бонучи пред Милан - Шкендија

Клупскиот канал на Милан го објави видеото и откри како новиот капитен на тимот ги мотивира своите соиграчи пред мечот од баражот за Лига Европа против Шкендија кој заврши 6-0 во корист на италијанскиот тим. Повеќе

Бидете фер, сменете им го новиот дрес на Бонучи со друг

Здружението за заштита на потрошувачите во Италија вели дека има луѓе кои давале по 105 евра за нов дрес од Леонардо Бонучи а управата паралелно договарала негова продажба и тоа не е фер. Повеќе

Син му на Лео Бонучи навива за Торино

На прославата на шестото скудето по ред во Серија А, стоперот на Јувентус излезе на теренот со двете синчиња, од кое едно едното навива за Торино поради што плачело зошто мора да облече дрес од Јувентус. Браво мали, така се станува верен на клубот. Повеќе