таг: килијан мбапе

За фудбалерите на ПСЖ изгледа е забрането рогање

Томас Тухел како да посетувал многу семинари на Гвардиола и им рекол на своите играчи да не помислат на рогачката. Како што стојат работите, овие буквално го сфатиле. Погледне од какви говна се извадија од пред гол и како ја завршија акцијата. Повеќе

Мбапе тргна како брз воз, па го застанаа ко парна локомотива

ПСЖ со голот на Муаро Икарди во 52’ минута го преброди тешкото гостување во Истанбул и освои 3 бода. Во 61’ минута место стрелецот на голот влезе најдобриот млад играч на светот за кого Конгоанецот Кристијан Луиндама најде лек. Повеќе

Спортистите кренаа глас за Амазонија, реакција бараат Роналдо, Ѓоковиќ, Хамилтон

Од стартот на годинава во шумите на Амазонија се разгореле рекорден број на природни пожари - веќе се констатирани повеќе од 74.000 жаришта, односно 85% повеќе од лани. Повеќе

Како УЕФА замижила пред кршењето правила од ПСЖ кој дал за реклами

Како тоа ПСЖ во едно исто лето, 2017 ги доведе Нејмар и Килијан Мбапе во своите редови и како потроши преку 400 милиони без да ги наруши строгите правила на финансиски фер плеј од кој настрадаа многу поголеми гигнати? Повеќе

Килијан Мбапе, 50 метри со пречки за 5 секунди

Хет-трик за Мбапе против Монако, титула за ПСЖ на пет кола до крај и 30 голови за младичот со кои го израмни рекордот на Анри на најмногу постигнати голови во една сезона на еден француски фудбалер. Него нас друго ни е муабетот. Повеќе

Мбапе многу груб бе ова воздухов?

На многу млади години почна да импресионира со головите, потезите, брзината и успесите, ама почна и да обесува. На мечот со Олимпик Марсеј не му даде на Ди Марија да изведе пенал за да запише хет-трик и го промаши, а во еден дуел се судри со НИКОЈ и непотребно изглуми ама апла. Повеќе

Мбапе проба да се направи на Тошо па доби жолт картон

Во стилот на Анри на времето против Р. Ирска „ако проџе-проџе“, Килијан Мбапе даде гол со рака и проба да се прави наудрен. Со сите квалитети што ги докажа на теренот и заслужено беше избран за најдобар млад играч на светот, Мбапе мора да пази и на човечките квалитети. Моментот од мечот ПСЖ - Ним не му требаше. Повеќе

Мбапе vs стоперите на Манчестер Јунајтед
ПСЖ потпиша со 11-годишниот Килијан Мбапе, баш така се вика малиот

Додека најдобриот млад напаѓач на светот Килијан Мбапе ја отвори вратата на ПСЖ за четвртфиналето во ЛШ, клубот во исто време во академијата донесе уште еден Килијан Мбапе. Повеќе