таг: кевин принц боатенг

Како Барса го пречека Боатенг

Можеби некој ќе се чуди, ама на Камп Ноу пристигна фудбалер на позајмица од Сасуоло. Но тоа не е било кој, туку сепак искусен 31 годишен фудбалер од среден ред со стаж во клубови како Херта, Тотенхем, Борусија, Милан, Шалке...Барса на Твитер направи штос: Нè повреди, сега помогни ни. Повеќе

Нико Ковач тренер на Баерн - добра или лоша идеја?

Баварците три пати мерат - еднаш сечат. Кај нив ретко може да се случи изборот за нов тренер да не помине низ неколку скенери. Еднаш им се случило на Клинсман да му дадат повеќе слобода и работите избегале од контрола. Сега му се доверија на нивен човек. Повеќе

Боатенг цела сезона ќе носи дрес од младиот Нури од Ајакс

Во текот на секој натпревар сезонава, под дресот на својот Лас Палмас, Ганецот Боатенг ќе носи дрес посветен на младиот Нури чие оштетување на мозокот ја потресе Европа. Повеќе

Фудбалерот кој се покаја за развратниот живот и тргна од нула
Сторија за Кевин-Принс Боатенг

Кога на 18 години добиваш 5 милиони фунти годишно не знаеш што попрво да направиш со себе и мислиш дека можеш да го имаш целиот свет. Кога ќе се погледнеш во огледало еден ден ќе сфатиш дека си правел само глупак од себе и ништо друго. Повеќе

Топ 10 голови за 2016

Листава е стварно супер и е шаренолика со убави и атрактивни голчишта, ама некако тој на Лас Палмас ни се двои, ем поради асистенцијата, ем поради завршницата. Повеќе

Најубавиот гол досега сезонава го даде Боатенг

По една акција на која сигурно би позавиделе Меси, Нејмар и Луис Суарез, Лас Палмас покажа дека она што го гледаме на Плејстејшн е можно и во реален фудбал. Завршницата е на Кевин-Принс Боатенг. Повеќе

Необични прашања за новата сезона во Шпанија
Викендов почнува Примера

Не пишуваме само за Барса и Реал. Нас нè интересира каков фудбал ќе игра Гранада со Пако Хемес, нè интересира како ќе изгледа хипстерскиот состав на Лас Палмас со Боатенг и Ливаја, што ќе направи Сампаоли со Севиља и што ќе биде со Нани во Валенсија? Повеќе

Брат за брат, сирење за пари
Историски моменти

Во финалето на англискиот Лига Куп при крајот на февруари, на мечот меѓу Ливерпул и Манчестер Сити се повреди Мамаду Сако и на негово место влезе Коло Туре. Во тој редок историски момент за фоторепортерите, двајца браќа играа еден против друг. Повеќе

Браќата кои заиграа за различни репрезентации

Тешко дека го знаете Макс Виери, брат му на славниот Бобо или Матијас Погба, брат му на Пол, бидејќи едниот играше за Прато, а другиот за Кроли Таун. Познати браќа од фудбалот се Алкантара и Боатенг. И покрај тоа што се родени во иста земја, не ја претставуваа истата. Повеќе