таг: импичмент

Водич низ импичментот на Трамп
Дали Џон Болтон ќе му се одмазди на Трамп?

Откако излезе сведоштвото дека сега отпуштениот советник на Трамп, Џон Болтон го нарекол Џулијани „рачна бомба“, овој вториот побрза да врати дека Болтон бил „атомска бомба“. Тие што гледаат од страна се надеваат дека Болтон ќе „пукне“ во претстојниот импичмент на Трамп. Повеќе

За две недели потрошени 8 милиони долари на реклами за импичментот на Трамп

Парите опфаќаат само закуп на простор за рекламирање, а не е и цената за нивно снимање или создавање, и за периодот од 14 дена ова му доаѓа повеќе од половина милион долари на ден. Повеќе

Пенс носи саспенс

„Пазете што посакувате, да не ви се оствари“, им порачува Ролинг Стоун на читателите кои горат од желба Трамп некако да го снема од Белата куќа. Во тој случај, на негово место ќе дојде нешто бетер - актуелниот потпретседател Мајк Пенс. И тоа можеби на 10 години. Повеќе

Трејлер за втората сезона на „Slow Burn“ - Импичментот на Бил Клинтон
Време е да се ослободиме од Доналд Трамп

Доналд Трамп ги претвори САД во смешка, а тој самиот е опасност за светот. Тој мора да биде отстранет од Белата куќа пред работите да станат уште полоши, пишува Клаус Бринкбаумер во едиторијалот на Шпигел. Повеќе

Професорот што ја предвиде победата, сега предвидува импичмент на Трамп

Алан Лихтман го спомнавме лани есента, кога и покрај тоа што ги имаше точно погодено последните 9 претседателски избори во САД, беше масовно исмеван од своите колеги кога збореше дека Трамп ќе стане претседател. Сега, по негови зборови, Трамп "е поранлив на импичмент отколку кој било друг претседател на САД на почетокот од својот мандат". Повеќе