таг: фк осогово

Ибрахимовиќ би можел да заигра во Кочани

На денот кога Ибрахимовиќ се одјави од американската МЛС лига, многумина се прашуваат каде ќе продолжи. Има наслови дека го бараат Милан, Фиорентина, Болоња како и некои шпански клубови, а Ибра би можел и во Македонија. Повеќе

Казните на Челси vs оние на ФК Осогово

Откако излезе ценовникот или казненикот за фудбалерите на Челси потпишан во август годинава од Френк Лампард, клубот од Кочани му удри контра на премиерлигашот во свој стил. Френки дај олабави малку и ако ништо друго бар научи ги играчите како се постапува тимски кога некој ќе фати на спортска. Повеќе

Епа админе, овие твоиве на терен не се како тебе

Додека социјалните мрежи на ФК Осогово растураат, оние кои треба најмногу да запнат на теренот, не знаат што е тоа освоен бод. Па така и админот им се намести на пенал на противниците. Повеќе

Македонско второлигашко пецкање

ФК Осогово денеска во 15 часот му гостува на ФК Кит-Го Пехчево. По 3 изминати кола Осогово има 0 бодови, а Пехчево 2. Битката веќе е почната на Твитер, а се знае кои се протагонисти. Повеќе

Ал Џезеира на гости кај инспиративниот ФК Осогово

Славната кочанска фудбалска приказна која од третолигашка, оваа сезона ја има еден ранг погоре, се разви најмногу со помош на нивниот модерен начин на работа на социјалните мрежи, особено на Твитер. Да го ѕирнеме нивниот амбиент од лице место. Повеќе

Како некогаш изгледало дербито на Истокот: Осогово - Брегалница

По рекордниот триумф во Купот на Македонија од 22:0 против Црнилиште од Прилеп, штипска Брегалница, лидерот во втората македонска лига ќе го пречека Осогово во дербито на Истокот во недела од 19. Овој натпревар веќе неколку децении се игра пред полни трибини, без разлика кој на кое место е на табелата и во каква состојба е. Повеќе

Фасцинантни бројки од едногодишното маркетиншко работење на ФК Осогово

Само пет дена откако пишавме дека се најмодерен македонски клуб во однос на тоа како се работи на интернет, само уште еднаш ни ја потврдија перцепција за нив. Друг клуб не ни излегува со вакви податоци за сопствената промоција. Повеќе

Уште со ориз не сме се нагостиле во Офф.нет

Ние им направивме статија каква што заслужуваат, тие нас ни се заблагодаруваат со кочански ориз. Да знаат само што гурмани работат на овој сајт, ќе сфатат колку сме радосни за вниманието. Продолжете само така дечки и чувајте ни ги сезонските, ќе ви навратиме кога ќе не носи патот. Повеќе

Најсимпатичниот и најмодерен клуб во Македонија е ФК Осогово

Го следи Лион на Твитер, Рома пак твиташе за нив и ги прогласи за тим на денот, а кога Мурињо го отпуштија од Манчестер му се понудија да ги преземе. Кога читате за овој клуб на нивните социјални мрежи, немате чувство дека ова е македонска екипа. Повеќе