таг: црвена ѕвезда

Војводина и Ѕвезда се решија за еротски прес конференции

Кога веќе фудбалот е слаб по квалитет, дајте да го појачаме и да тргнеме од прес конференциите на кои пак сега ризикот е голем никој да не ги слуша тренерите, бидејќи ќе гледа во дамите. Повеќе

Кошаркарите избегаа во соблекувална, навивачите се загреваа под кош

Која лакрдија знае да биде спортот во нашиов регион. Во 21 век уште сме должни да слушаме грди националистички извици со порака за убиство, да пишуваме дека некој гаѓал со цигла во сала (како ли ја внесол?) и да гледаме како навивачите си шутираат под кош. Анбливбл. Повеќе

Фудбалер на Црвена Ѕвезда во ист ден добил две деца од две различни жени

Не дека вчера беше Валентајн па сега копаме љубовни приказни, туку случајно налетавме на една шпанска серија. Односно тука нема ништо шпанско, во игра се Холанѓанец кој игра во Србија и две Русинки. Мајкиве сè раскажаа на тв, а татково се прави на Тошо. Повеќе

Навивачите кои викендов се фатија за лопата

Во изминатиов снежен викенд, некои клубови имаа двојна корист од одредени навивачки групи. Освен што се задолжени да ја стоплат атмосферата со песна, беа љубезни и вредни, па помогнаа да се подобрат условите за игра. Ама не сите. Повеќе

Градот кој живее за Наполи и верува само во еден Бог

Колку и да поминало време, а покрај тоа се смениле разни тренери, газди и играчи, сепак во градот под везув не може, а да не се почувствува духот на фудбалерот во кој уште се крстат, Диего Армандо Марадона. Повеќе

Од отпишан џокер, нарекуван шперплоча до најголем херој на Ѕвезда

Кога Милан Павков му го даде вториот гол на Ливерпул изјави дека не бил свесен што направил, а како ли да биде кога зборуваме за напаѓач кој до скоро играл во трета лига, а почнал како играч од среден ред. Кариерата му се променила по една средба на бензиска пумпа. Повеќе

Фотографот со најјакиот кадар на Маракана

По времето на Панчев и Најдоски, навивачите на Црвена Ѕвезда синоќа го имаа најубавото и најслаткото уживање во ЛШ, за каде метчаеа  да се пласираат скоро три децении. Навивачите долго ќе си ја прераскажуваат синоќешната шлаканица на европски вицепрвак, а само еден човек може да објасни како изгледаше тоа од најгоре. Повеќе

Прашање до Клоп за европскиот првак Црвена Ѕвезда

Ливерпул вечерва ја пречекува Црвена Ѕвезда во 3. коло од Лига на шампиони. Јирген Клоп доби прашање на прес за тоа дали се сеќава кога вечерашниот негов противник ја освоил Европа во 1991? Секогаш, ама секогаш е спремен со одговор по кој следува смеење. Повеќе

Навивачот кој го погоди во срце Дејан Станковиќ ја гледаше Ѕвезда на стадион

Се работи за млад навивач кој по начинот на кој се иразува, се гледа дека е вистински навивач, а не од оние кои одат колку да се сликаат и чекираат. Тоа го препозна и легендарниот српски фудбалер кој му обезбеди карта. Повеќе