таг: арјен робен

Крај на уште една фина приказна - Робен и Рибери со титула си одат од Баерн

Познати под прекарот Робери (Робен и Рибери), холандскиот и францускиот фудбалер одбележаа една трофејна ера во германскиот гигант. Навивачите се навикнаа на овие двајца мајстори на фудбалот, па тешко ќе им биде да го гледаат Баерн без нив. Повеќе

Најубавите голови легнати на волеј

Кога ќе падне на волеј и кога играч ќе ја зафати со полна сила, тука двајца голмани нема што да бараат. Било каде, било кога. Волејот е волеј. Повеќе

Си се заиграл со Меси, Зидан, Лампард, Кака, а те викаат одма дома да одиш

Што знаат дома кои се најголемите ѕвезди на фудбалот во последните 50 години? А малиот Хозе таман се заигра. Повеќе

Како да го повторите голот на Робен на плејстејшн?

Баерн со 5-1 ја прегази Бенфика а играч на мечот беше Арјен Робен со два прекрасни гола уште во првото полувреме. Едниот може да пробате да го изведете на Сони Плејстејшн. Повеќе

Зошто Холандија се посрамоти - каде лежи проблемот во нивниот фудбал
Комфорна зона

Селекцијата која играше финале на Светско 2010 и освои бронза на Мундијалот 2014-та поминува низ кошмар. Лани останаа без ЕП 2016, а сега нема да одат ни на Светско. Повеќе

Чудни голови од чудни агли

Многу често сме се фатиле во размислување откако ќе падне гол да се прашаме: “Како влезе ова, жити сè?“ А такви голови паѓаат одвреме-навреме и никој не може да го објасни аголот. Повеќе

Што ќе прави Баерн со триото кое тежи 60 трофеи?

Трите големи ѕвезди во тимот на Карло Анчелоти очекуваат продолжување на нивните договори, но првиот човек на клубот вели дека проблемот е да се најде начин за да се поврзат минатото, сегашноста и иднината. Повеќе

Кога тренингот носи потег кој го нема во игра

Потегот е на Арјен Робен, а ако се ставите во негова улога, прво што ќе ви дојде на памет е како ви се заплеткуваат нозете и паѓате на земја. Повеќе

Му истекува ли времето на Арјен Робен

Акутната зависност на Баерн од неговата десетка полека заминува во историјата, затоа што Баварците одлично се снаоѓаат и без помошта на човекот кој извесно време не зборувал со Левандовски и се замерил со Даглас Коста. Повеќе