таг: англиски навивачи

Како може со ВАР да ти се одмили роденденот?

Навиваш за Вест Хем и водиш 1:0 против Кристал Палас. Прво ти израмнуваат, а потоа во 87-ма минута додека дуваш торта, се вртиш да видиш што одлучила технологијата за спорниот гол на гостите. Повеќе

Навивачки зафрканции со редарот во Англија кој личи на Борис Џонсон

Навивачи на четвртолигашот Олдам ја имале таа среќа да им се погоди редарот кој многу наликува на новиот британски премиер. И ете ти заебанции колку сакаш, а човекот искрено се смешка, интересно му е. Повеќе

Ќе ве испратиме со аплауз, само одете си од градов

После 3-4 дена пијанчење, повраќање и урлање во португалскиот град Гимараеш, каде што се играше финалето на Лига на нации, англиските навивачи конечно се вратија дома. А локалците, кога сфатија дека куртулиле, со аплауз ги испраќаа. Повеќе

Врвна рекламна кампања за англиските навивачи да не бидат кретени

Маргарет Тачер, челичната лејди беше најзаслужна што Британија ги скроти хулиганите кои како кучиња од ланец беа пуштени по Европа каде рушеа сè пред себе. Сега веќе нема такви насилни бараби, ама има кретени кои после пар пива мочаат по европските плоштади и фрлаат стари луѓе во фонтани. Повеќе

Зошто Западот стално го куди Истокот, па макар и преку фудбал

Јирген Клоп како да го запали шкорчето во сноп сено со изјавата дека е неодговорно од УЕФА што едно големо финале на Лига Европа ставила во Баку до каде е многу тешко да се стигне по алтернативен начин. Еден народен писател од Баку му одговори. Повеќе

Црепот што веќе истетовирал Лидс победник на плејофот 2019

Никогаш не треба да се избрзува како што избрзал овој какодагонаречеме навивач на Лидс на кој му биле доста 0-1 од првиот меч со Дерби пред да чека реванш. Повеќе

Видео од секторот на Тотенхем

Лукас Мура му ја протнува на Онана во 96-та минута за 2:3 и после неколку секунди  во горниот прстен од „Амстердам Арена“ некој плаче, некој се тресе, некој се држи за глава, некој урла. Воглавном сите шокирани. Повеќе

Роналдо и Меси не разбираат како е да се биде студент

Секој што седел во маало на клупи со Горско и соленки од 10 денари го разбира оној студентски живот каде 100-ка ја цениш како 1000-ка. Добро сторијава со студентов од Англија е сосема поинаква, ама ние си сакаме парарели. Без разлика што сме штеделе за во град, а тој за два светски стадиони, сепак го жалиме. Повеќе

Auf Wiedersehen

Синоќа одличен провод имаа и навивачите на Тотенхем кои уживаа во триумфот над Дортмунд и пласманот во четвртфинале од ЛШ. Повеќе