таг: алваро рекоба

Најубавите голови на Алваро Рекоба во Серија А

Меѓу илјадници фудбалери кои го носеа дресот на Интер низ годините, еден играч тифозите посебно сакаа и ценеа. Уругваецот кој беше во сенка на Виери, Роналдо и Адриано, а даваше прекрасни голови. Повеќе

Јеремија и неговиот славен татко кој каснел на фудбал поради рибарење

Беше малку потценет и му фалеше континуитет во настапите, но без разлика на сè, беше играчиште и непредвидлив со тоа шутчето од далеку. Дури и на син му не му било јасно колку ценет татко има. Повеќе

Алваро Рекоба се збогува со фудбалот

Фантастичниот Уругваец (40) кој беше миленик на Морати и сите Интеристи во четврток ќе се повлече од активното играње фудбал, а на прошталниот меч ќе дојдат многу светски фудбалски легенди меѓу кои и соиграчите од Интер. Повеќе

Фото на денот
Кога Рекоба му го украде славјето на Роналдо

Сезона 1997/1998, прво коло во Серија А: Интер - Бреша. Милиони Италијанци очекуваа блесок на Роналдо уште на дебито кој дојде од Барселона за 48 милијарди лири (околу 30 милиони евра). Поведе Бреша со голот на Дарио Хубнер, а во последните 20 минути дебитираше и 21 годишниот Алваро Рекоба. Повеќе

Дутур игра професионален фудбал без рака

Уругваецот Матијас Дутур со 19 години се најде во првиот состав на Национал Монтевидео и ќе има прилика да игра покрај својот идол, Алваро Рекоба. Повеќе

Рекоба: Пирло треба да се чува фластер и кога оди во тоалет

Групата Д беше јасно дека ќе ја напушти една голема фудбалска сила, но Коста Рика ги измеша математиките, па вечерва на Англија ќе и се придружи Уругвај или Италија. Шансите ги анализира поранешниот уругвајски напаѓач кој играше во Серија А. Повеќе