таг: возрасни

Марата задими меѓу старите

Како што попушта законскиот притисок и се одвива нејзината општествена рехабилитација, марихуаната почнува да се шири во интересни демографски светови. Меѓу постарите од 65 години, бројот на оние кои се дружат со канабисот пораснал дури за седум пати. Повеќе

Вестите како зависност за возрасни

ФОМО (страв од пропуштање / fear of missing out) е кратенката што без да трепнеме им ја налепивме на тинејџерите и приближно младите, затоа што се неспособни да остават тоа смартфонот и да престанат да проверуваат што прават другите по Инстаграм и Фејсбук. Сега ФОМО тропна на врата и кај овие разумниве и способни генерации. Повеќе

Летечки магариња или стари магариња од Киево

Италијанскиот прволигаш од градот Верона ги има најстарите фудбалери во Топ 5 европските лиги. Просекот на години на „жолто-сините“ од Верона е 32,9. Повеќе

Зошто милиони возрасни ја купуваат оваа боенка?
Боички наместо лексилиум

Списокот на топ 100 книги на Амазон се менува од час во час, но две книги долго се држат на него. И двете се - боенки за возрасни. Повеќе