таг: соблекувална

Играчите пеат, Марадона пак мрдаше колкови во соблекувална

Од почетокот на септември Марадона работи во татковината. Тренер е на Химнасиа Ла Плата. Тој ја користи секоја прилика да покаже колку е спремен за дружба и забава, па така и во Аргентина танцува во соблекувална. На екипата не и оди баш најсјајно (со Диего имаат 5 порази на 8 меча), но во неделата славеа 3:0 против Алдосиви. Повеќе

Соблекувалната на Барселона во Прага полна ѓубриште

Фудбалерите на шпанскиот шампион некако ја пребродија Прага каде со 1-2 потешко од очекувањата ја совладаа Славија. А после мечот соблекувалната ја оставиле руинирана со лушпи од банани, фрлени цели банани, пластични шишиња и чаши, бадеми, семки, чоколадни шејкови. Повеќе

Тотенхем поубава соблекувална за финале ќе најдеше во Велешта

Ливерпул и Тотенхем, заедно со УЕФА полека се спремаат за епското финале на Лига на шампиони, на 1. јуни во Мадрид. Според најавите, Ливерпул ја добил домашната соблекувална на Атлетико Мадрид, а Тотенхем гостинската која е далеку понеопремена. Повеќе

Мурињо раскажа кога се криел во корпата за алишта зошто бил суспендиран

Челси против Баерн Минхен во Лига на шампиони. Мурињо суспендиран и нема како да влезе до соблекувална кај играчите пред важниот натпревар. Кабинерот го става во метална корпа за алишта. Повеќе

Грците ја направиле гостинската соблекувална гомна и лајна

Секоја чест за кам бекот на Грција која по негатива од 2:0 по 15 минути игра, се врати во вториот дел и стигна до израмнување против БиХ во квалификациите за ЕП 2020. Него што е со третото полувреме во соблекувална? Штала ја направиле. Повеќе

Златан Ибрахимовиќ во соблекувална им го пушта Халид Бешлиќ

Новата сезона во американската фудбалска лига МЛС започнува на 2. март. Тимот на Ибрахимовиќ Лос Анџелес Галакси започнал со подготовки а Златан ги загрева со нешто балканско. Повеќе

Татко му направил на син му соба како соблекувална од омилениот тим

Во Англија има место каде се случуваат чуда: Прентон (приградска населба на Беркенхед, на половина час возење до Ливерпул). Локалната гордост е клубот Транмере Роверс кој игра во четвртата лига. Повеќе

Французите му пееле на Путин во соблекувална

Светски шампион се - им се може. Група француски фудбалери после финалето во соблекувална качени на маса, предводени од Погба му скандираат на рускиот претседател: „Путин, еј хеј хеј“. Колинда Грабар-Китаровиќ им честита на француски јазик. Повеќе

Малиот буцко што прави шоу во Наполи

Се вика Умберто и е хит на социјалните мрежи во Италија. Последно од него е пораката до идолот Инсиње на кој му порачува дека ако го освојат скудетото, ќе држи диета. Ти се колнам му вика, а го игра и популарниот танц од Папу Гомез. Повеќе