таг: сао паоло

Да погледнете потера со мотори низ Сао Паоло

Вакво нешто имало и на Борновиот идентитет, и на Невозможна мисија, и на Брзи и бесни, ама дури и таму од Холивуд имале усул па не го ставиле едниот моторџија во апостолки. Бидејќи ова Бразил, и не е по сценарио, такви устручавања нема. Повеќе

Додавање на сезоната

Палмеирас славеше над Сао Паоло со 4:0, но за домаќините секоја топка беше важна па дури и кога изгледаше дека е загубена. Аргентинскиот напаѓач Џонатан Кристалдо им покажа на Бразилците што значи снаодливост. Повеќе

Тинејџерската битка за бесплатен превоз

Во Бразил во изминатите десетина години постои граѓанско движење, во најголем дел составено од тинејџери, кои се во отворена битка со полицијата и кои бараат бесплатно возење со градскиот превоз. Видео

Сао Паоло го лансираше новиот дрес

Бразилската екипа Сао Паоло за потребите на својата маркетинг кампања во која потпиша рекорден спонзорски договор од 17 милиони евра годишно, настанот го прослави на спектакуларен, но и на необичен начин, лансирајќи го дресот на висина од 30.000 метри во вселената. Повеќе

Неславен крај на Копа Судамерикана

Финалето на второто по ранг клупско натпреварување во Јужна Америка траеше само едно полувреме откако на полувремето од натпреварот помеѓу Сао Паоло и Тигре била нападната аргентинската екипа и тие не излегоа на теренот по паузата. Видео

Скопје како Паоло

Следниот пат кога ќе се буните за гужва во сообраќај, помислете на Сао Паоло, градот каде редиците во сообраќајот во просек се по 180 километри. Повеќе