таг: рики џервејс

Сем Харис и Рики Џервејс: „За да водиш оркестар мораш да ѝ свртиш грб на публиката“

Најнова епизода од подкастот Making Sense, во која неговиот автор Харис разговара со секогаш лежерниот, отворен и луциден Џервејс. Два саати фин муабет, како да ви се на маса.  Повеќе

Џервејс: Дебел сум и тоа ти е

Факт: можеш да ослабеш ако јадеш и пиеш помалку.

Контра-факт: што ќе ти е да живееш подолго ако си трезен... посебно деновиве. Повеќе

Џервејс за неколку прашања околу религијата

Човекот што едно телевизиско шоу го заврши со "Фала му на Господ што ме направи атеист," одговара на најчесто поставуваните прашања што ги добива како атеист. Една од главните пораки му е до верските екстремисти: - Бог е семоќен, не му треба твојата помош! Повеќе

Го заслужувате Трамп
Рики Џервејс до Америка

Интересно е што комичарите ќе кажат некоја шега и ќе завршуваат во проблеми; Доналд Трамп кажува ужасни работи, што навистина ги мисли, и он заврши со номинација. Повеќе

Рики Џервејс и отворањето на Златните Глобуси, 4-ти пат

Или медиумите премногу се возбудени околу тоа што Дикаприо освои награда па не му се ссна на Џервејс, или годинава беше навредлив во прифатливи граници. Повеќе

Комедијата во Лиам Нисон

Маестрално парче комедија со Лиам во кое седиш и ќутиш и не му враќаш на Лиам Нисон, без разлика што си Рики Џервејс и он е дојден кај тебе во канцеларија за да те праша за совет околу комедија. Не му враќаш. Повеќе

Рекламата на Рики Џервејс за Нетфликс
Рики Џервејс добро го прифати поразот на ЕМИ. НЕ!
Некомпромитиран

Ауди го зема Рики Џервејс за главната улога во новата кампања за Ауди А3. Проблемот со Рики Џервејс е што е бескомпромисен па или го сакаш или не го поднесуваш, плус треба да им го продадат на Американци. Ауди, поточно агенцијата Venables Bell & Partners му ја наоѓаат совршената улога и сценарио, за сето ова да изгледа совршено. Повеќе