таг: поздрав

Зошто клучниот играч на Милан стално го поздравува татко му

Милан има прилично лош почеток на сезоната, екипата е во пад на форма после неколку порази, но во секое лошо има и добро па така Росонерите во Франк Кеси добија големо засилување и неочекуван лидер. Повеќе

Перо е задолжен за добра атмосфера

Фенербахче игра фантастична кошарка, го збриша Реал Мадрид со 3:0 во ТОП 8 и се пласираше на Фајнал Форот во Берлин каде што се фаворити за освојување со ЦСКА Москва. За одличната атмосфера во екипата се грижи кој друг ако не Антиќ. Повеќе

Тренерот кој различно се поздравува со сите

Помошниот тренер на кошаркарската екипа на Витман колеџот, Стивен Гарнет е популарен во градот Вала Вали во Вашингтон по тоа што пред секој меч различно се поздравува со своите играчи. Повеќе

Збогум а не довидување за легендите

По случајот Тоти, се сеќаваме на Малдини кој беше исвиркан на прошталниот меч, Занети не го ставија на последното дерби, Дел Пјеро чекаше нов договор, а Реал ги фрли Раул и Касиљас. Повеќе

Човекот кој го смисли "да пукне!"

"Да пукне" е глобален и сеприсутен поздрав. Се простира преку сите меридијани и паралели, функционира во сите социјални контексти, како универзален знак за добро завршена работа. Во животот на оној кој прв го смисли, лежат храбри но тажни приказни кои се за сè друго, само не за "да пукне". Повеќе