таг: плоштад

Еден „навивач“ на Ренџерс расистички навредувал деца во Скопје, друг се изгубил

По триумфот од 2-0 во Глазгов и ремито 0-0 на реваншот во Скопје, трофејниот клуб го елиминираше тимот на Шкупи, а двомечот остана во сенка на расистичките навреди на еден кретен кој се декларира како навивач на Глазгов Ренџерс. Повеќе

Навивачи на Сосиедад уживаат во центарот на Скопје

Околу 200 симпатизери на шпанскиот клуб од Сан Себастијан синоќа и рано утринава пристигнаа во Скопје на мегдан со Вардар во 3. коло од Лига Европа. Им се погоди времето, а сонцето им го заслади и пивцето. Повеќе

Видео од страшното стампедо во Торино

На градскиот плоштад „Сан Карло“ во Торино, синоќа за малку беше избегната голема трагедија а францускиот Л’Екип објави видео од моментите кога пукнала петарда а настанала паника дека се работи за бомбашки напад. Повеќе

Клупскиот автобус на Реал и народниот пречек во Сибелес

Управата на кралскиот клуб решила голема фиеста по повод титулата во Ла Лига да има на „Сантијаго Бернабеу“ но по одигрувањето на финалето на ЛШ. Затоа синоќа десетици илјади Мадриѓани ги поздравија шампионите на легендарниот плоштад Сибелес каде Реал ги прославува сите трофеи. Повеќе

Прославата на Реал во Мадрид во рани зори

Навивачите и играчите на Реал Мадрид не спиеле цела ноќ, а главната прослава се одигра рано утринава во 7.30 на плоштадот Цибелес каде играчите стигнаа со клупскиот автобус пред 30.000 навивачи. Повеќе

Раѓањето на фонтаната

На скопскиот плоштад до пред некое време имаше едно големо ништо. Сега има едно големо сешто. Како изгледаше периодот меѓу тие две состојби, ќе видите во ова ексклузивно видео, кое, благодарејќи на авторот, наместо на Дискавери, завршува пред читателите na off.net. Биле потребни 14 месеци секојдневно сликање за време на кои се направени 900 фотографии. Материјал за историја. Браво. Повеќе