таг: оригинал

Јуве направи 1.111 ексклузивни дресови од Буфон и експресно ги распродаде

Во чест на јубилејот на големиот Џиџи Буфон кој денес слави 40. роденден, цела Италија му праќа честитки, а Јувентус пушти во продажба ограничена колекција на дресови на легендарниот голман. Повеќе

Трамп верува дека има оригинал Реноар

Биограф на Доналд Трамп раскажа како актуелниот американскиот претседател своевремено го убедувал како слика што ја поседува била прав, правцат Реноар. Скорешно видео интервју со првата дама на САД открива дека лажњакот уште им виси по дома. Повеќе

Што оригинал ти треба?

Ако во скоро време имате купено некој нов скап еркондишн, има големи шанси видеово да ви направи јанѕа. П.С. ова не важи само за клими. Повеќе

Приказната за Захер тортата

Захер за Виена и за остатокот од благородниот свет е она што овде долго време беше Васина торта (пред човечката мрза да ја тронизира Нутелата), најраскошната убавина со која можете да го погалите своето непце. Иако приказната за Захер тортата е по малку горчлива, тоа на бечлии (ок, виенчанци) им донесе дупло (ок, двојно) благо. Повеќе