таг: њукасл

Дриблинг на месецот во Премиер

Со гол во 86' минута Ливерпул едвај успеа да го победи Њукасл со 2-3 и да освои драгоцени 3 бода во неверојатната борба за титулата со Манчестер Сити. А потегот на мечот го имаше домашниот фудбалер Ајозе Перез кој ги изремети Фабињо и Ловрен. Повеќе

Човекот со змија во џеб конечно извади пари, а Крауч претставен како робот
He’s tall, he’s mad, he dances like your dad

Штотуку завршениот зимски преоден рок во најдобрите европски лиги не беше баш гласен и бурен. Тишината во англискиот фудбал накратко ја прекина Њукасл а добра забава приреди и Барнли со трансферот на џинот. Повеќе

Навивачка страст за Њукасл, пуштена на најјако

Каква е оваа навивачка страст, култура, љубов кон клубот или како другачије да ја неречеме? Англичаните одат секое коло на гостување и тука нема ништо неочекувано, ама да бодриш деца на натпреварување, трето по ранг на островот, треба стварно да си тежок фанатик за фудбал. Повеќе

Хорор фаулот над Погба за кој Шелви не доби црвен

Иако беше најдобар на теренот за својот тим кој изгуби 0-2 од Јунајтед, малку фалеше Џонџо Шелви да добие директен црвен картон и не е јасно како судијата не го виде ова? Повеќе

Зарем можно е да постои ваква утка во Премиер лига?

Сигурно не постои гледач на мечот Барнли - Њукасл кој мислел дека оваа шанса на гостите вака ќе заврши. Среќа што гостите тепаа 1:2, факт што сепак не може да го сокрие ова епско промашување на Мет Ричи. Едноставно ова изгледа невозможно. Повеќе

Стварно не е лесно да си судија

За време на еден дуел меѓу Евертон и Њукасл, во шеснаесетникот на домаќинот стоперот Фил Јагиелка играл со рака, но судијата Боби Медли не досудил пенал. После едвај им објасни дека не видел. Повеќе

Чекај како ти успеа ова?

Ајозе Перез од Њукасл постигна гол на тренинг каков што ниту сте виделе ниту ќе видите. Чудо од потег. Не мрдна голманот. Повеќе

Клизачите на Њукасл

Со головите на Шелви и Перез, Њукасл го победи Лестер 1-2 на гости и освои важни три бода за продолжение од сезоната. Се бореа како ѕверови а се гледа дека тренирале и лизгачки стартови. Имаа пет во еден противнички напад. Повеќе

Колку може да се возбуди човек од победа против Хадерсфилд

Интервјуто на неделата и сезоната во Премиер лигата го даде овој навивач на Њукасл кој фалеше уште стој на раце да направи за да покаже колку е хепи што го тепале Хадерсфилд 1:0. Колку ли ќе одлепеше ако на местото на Хадерсфилд беше Манчестер Сити? Повеќе