таг: модена

Фудбалер во Серија Б даде 4 гола за 41 минута

Дуелот Тернана - Про Верчели заврши 4-3, а сите голови за домаќинот ги даде младиот Адриано Монталто кој му донесе прва победа на својот тим после цели два месеци. Монталто влезе на вечната листа стрелци на 4 гола на еден меч во Серија Б. Повеќе

Најбесмислените 5 трансфери кои можеа да се случат во Серија А

Во очекување на некој хит трансфер за ова лето, одиме со оние кои ќе беа или звучат најапсурдни. Каде ли ќе беше сега Меси и дали ќе беше тоа што е сега, ако во 2002-ра година потпишеше за Комо? Истото важи и за другите. Повеќе

Расниот стрелец кој стана тренер - Хернан Креспо

Креспо беше еден од ретките кои играле во речиси сите големци на италијанскиот фудбал. Се изнадава голови во дресовите на Парма, Лацио, Интер и Милан и по завршувањето на кариерата реши да го пренесува занаетот на помладите. Повеќе

Од фудбалски сликички во подрум до милијарди евра
Приказната за браќата Панини

До ЕП 2016 останаа уште 44 дена, а тоа значи дека колекционерите на сликички Panini почнуваат со традиционалното полнење на албумот за таа прилика. Целата сторија тргнува од еден милански подрум. Повеќе