таг: марио балотели

Балотели со обвинувања до Јуве пред камера

Повратникот во Серија А, Бреша имаше изненадувачко водство против шампионот на Италија по само 4 минути игра, но на крајот го загуби мечот. Супер Марио синоќа го одигра првиот натпревар откако е вратен во Италија и на крај бесно и гласно размислуваше што мисли за Јуве. Повеќе

Најшарлатанскиот потег во историјата на претсезонските мечеви

Колку и да копаме низ историјата џабе. Нема и не ќе се роди полош и поаматерски од овој на Марио Балотели пред осум години кога играше за Сити. Публика му свири, Џеко му се чуди, а Манчини во истиот момент го направи вистинскиот потег. Го извади од игра без око да му трепне, а овој па уште му се буни, демек што направил лошо. Повеќе

Понуда на денот на Марио Балотели

Италијанскиот напаѓач му вика на Наполитанец: Ќе ти дадам 2.000 евра ако скокнеш со мотор во вода. Овој ги зема парите без думање и ги брои, а Супермарио си запали цигарче очекувајќи исход од циркузантската кладба. Нормално дека сите го снимаат сеирот. Да го видиме крајот. Повеќе

Ставете ми ја прославата и на ФИФА, не само на ПЕС

Само што дојде на крајот од јануарскиот преоден рок во Марсеј, Марио Балотели покажа зошто важеше за најголем светски талент во Интер, Милан, Манчестер Сити. Повеќе

Балотели како Тоти - даде гол и правеше селфи на терен

Олимпик Марсеј ја заживеа кариерата на Марио Балотели, а Италијанецот го врати клубот на победнички патеки: 4 гола на 6 меча откако дојде од Ница. Синоќа постигна преубав гол против Сент Етјен а го прослави уште пофраерски. Повеќе

Изгледот на новата Италија под водство на Роберто Манчини
Некои нови клинци

Вечерва против Полска, а во понеделник против Португалија во Лисабон ќе видиме каква е новата фудбалска репрезентација на Италија во која има многу млади играчи од кои некои уште не дебитирале во Серија А. Повеќе

Инсиње го извади Балотели од памет во хотелска соба

Италија на 7-ми во петок ги започнува своите настапи во Лига Нации. Ќе ја пречека Полска во Болоња. За овој циклус селекторот Манчини го викна и Балотели кој е цимер со Лоренцо Инсиње. Повеќе

Расистички банер од италијански навивачи на трибините

По најавата на новиот селектор на Италија Роберто Манчини дека Марио Балотели ќе биде заменик-капитен на Лео Бонучи, дел од италијанската јавност го покажа своето вистинско лице на дело. Повеќе

Што значи кога ќе го вратиш Балотели во репрезентација

Има незгоден карактер, ама квалитетен е, искусен и созреан, не е веќе дете. Роберто Манчини го презеде кормилото на селекцијата на Италија, направи многу измени во составот и го врати Супер Марио за пријателска против Саудиска Арабија, а тој по четири години отсуство во националниот тим одговори со: Повеќе