таг: манчестер јунајтед

Спектакуларниот еврогол на Роналдо на кој Канизарес беше само гледач

Не е ова некој официјален натпревар кој има резултатска важност, ама затоа се работи за меч на кој Кристијано Роналдо го постигна еден од најубавите голови од слободен удар во кариерата. Можеби ќе се присетите на оваа бомба. Само 22 години има тука. Повеќе

За секој фан на Ман.Јунајтед, директ во срце

Преубава изведба во овој преубав период со Оле Гунар кој не само што се бори како куче во Премиер лига, туку им пркоси и во ЛШ. Ова е ептен допадливо и за неутрален навивач, а камо ли за оние на Јунајтед. Glory Glory Man.Utd е една од најубавите фудбалски химни, особено кога вака ќе ја навежба некој. Повеќе

Играчите на Арсенал се загреваа, публиката побара да легнат за пеналот

Додека Пјер-Емерик Обамејанг се спремаше да изведе пенал за 2-0 против Манчестер Јунајтед, крај аут-линијата се загреваа Гендузи, Алекс Ивоби и Суарез. Гледачите од првите редови им бараат да легнат, за да може да го видат пеналот. Повеќе

Детето што го победи ПСЖ и сега ќе се врати во школо на часови

Мејсон Гринвуд синоќа стана најмладиот дебитант во историјата на ЛШ: Со 17 години и 156 дена влезе во игра кај Манчестер Јунајтед и го сруши рекордот на Жерар Пике (17 година и 310 дена). Повеќе

Поминаа 20 години а големите уште го гледаат противникот на земја

Во средата вечер сите се сетија на епското финале на ЛШ од 1999-та кога шансите за спас на Јунајтед беа непостоечки, исто како после 0-2 со ПСЖ на „Олд Трафорд“. И тогаш фениксот се крена од пепел и сега исто. Повеќе

Додека другарите славеа, Лукаку го тешеше стоперот на ПСЖ кој направи пенал

Белгискиот репрезентативец е јунак на Манчестер Јунајтед, откако со два брзи гола ја надомести негативата од првиот меч. Во неверојатниот финиш во кој Манчестер победи со гол од пенал во 92’ минута, цел тим збудале од радост, а само Лукаку отиде да го теши најголемиот трагичар Преснел Кимпембе кој направи пенал со рака. Повеќе

Чудо на Јунајтед во Париз!
Лига на шампиони

Иако сите го отпишаа Манчестер кој после поразот од 0-2 дома, без пола екипа отпатува на реванш со ПСЖ, „Црвените ѓаволи“ славеа 1-3 со гол од пенал по преглеудвање ВАР во 92’ минута и одат понатаму! Повеќе

Манчестер јунајтед и парадоксот на профит без трофеи

Кога на кратко би требало да се раскаже историјата на Манчестер јунајтед таа би гласела: Алекс Фергусон со 38 големи трофеи во речиси 27 години, и после нешто ситно. Парадоксот е што во пари на клубот уште му е како Фергусон да е на клупа. Повеќе

Тролачко фото на денот

Имаме четири екипи од Премиер лига и телефони кои биле ин во времето кога станале шампиони. Тотенхем најмногу го изеде и го јаде уште. Повеќе