таг: манчестер јунајтед

Двајцата другари кои од Манчестер Јунајтед направија просечен островски клуб

Во Јунајтед има сериозен кардинал за којшто малку се знае, а кој од 2016 година ја води трансфер политиката и влијае врз одлуките кои се испоставија како катастрофални. Повеќе

Спектакуларната церемонија на финалето од ЛШ во Рим

Ова е едно од тие финалиња на кои не треба да ги читаат составите, бидејќи со еден швенг на камерата сите 22 ќе ги испукаме како од пушка. Олимпико во таа 2009-та ги нагости Манчестер и Барселона со Роналдо и Меси на светски начин. Ова е прекрасно за гледање, а и за слушање. Пее Андреа Бочели. Повеќе

На сред Олд Трафорд дошол со дрес на кој пишува Агуеро

Ама не е тоа што мислите. Малиот едноставно самиот се презива Агуеро и си го испечатил своето презиме на дресот од својот омилен клуб. Повеќе

Нема шанси да погодите кој се повлекува од фудбалот

Во овие набиени празнични денови ни кидна една многу важна вест која ептен имаме ќеиф да ја објавиме. Се шегуваа со него, ама дечкото си направи кариера за почит. Клубот му се викаше Манчестер Јунајтед, а тренерот Сер Алекс Фергусон. 10 години – 14 трофеи. Фала многу пријатно. Повеќе

Малце чудна одбранава на Јунајтед а?

Одбраната на Манчестер Јунајтед лесно капитулира сезонава. Примија 50 гола во една сезона за прв пат после 40 години, а навивачите се мајтапат со поставеноста при вториот гол на Манчестер Сити со кој Сане ги постави конечните 2:0. Повеќе

Многу лош месец за Манчестер Јунајтед

Сè што Оле Гунар Солскјер направи на стартот како тренер откако го замени Мурињо може да падне во вода, а за тоа му преостанаа многу малку прилики, само три до крајот на сезоната од кои едната против Челси. Не се станува така лесно успешен тренер, особено не на Јунајтед. Повеќе

Овие па Јунајтед топката не ја видоа вчера

Додека Ајакс го освојуваше просторот на Јувентус стадиум како никој сезонава, а потоа и резултатот, Барселона си поигруваше со англискиот гигант како со Леганес. Погледне го овој соло продор на Меси и играта еден на еден со Фил Џонс. Дечково не знае кај тера. Повеќе

Јувентус на колена, Ајакс е во полуфинале!

Неверојатната генерација фудбалери на Ајакс откако си поигра со Реал Мадрид во 1/8 финале, вечерва во Торино нокаутираше уште еден голем фаворит за титулата во ЛШ. Барселона тренираше со Манчестер Јунајтед. Повеќе

Бомбастичен гол на Кутињо против Манчестер

Барселона си поигра со Манчестер Јунајтед во реваншот од 1/4 финалето на Лига на шампиони, а Меси и Кутињо правеа чуда. Бразилецот даде гол за најавни шпици. Повеќе