таг: лука јовиќ

Малиот Лука кој спиел во кола, сега ќе игра во Реал Мадрид

Првиот голем трансфер во Европа бидна. Го направи Реал Мадрид, откако потпиша договор со српскиот репрезентативец од Ајнтрахт Франкфурт, Лука Јовиќ, шпиц кој сезонава растури во Лига Европа и Бундеслига. Повеќе

Баерн се остри како никогаш досега, спремни да се мерат со шеиците

Финансискиот плус, фантастичната состојба, редот и поредокот во клубот не можат да ја намалат болката по испаѓањето од Лига на шампиони, па Баварците се решени после неколку години да ја одврзат вреќата со пари. Повеќе

Лука го исфрли Интер од Лига Европа, Арсенал надмоќен
Лига Европа

„Топџиите“ рутински со 3-0 го совладаа француски Рен и се пласираа во 1/4 финале на ЛЕ. Виљареал глатко против Зенит, а во Прага и Лисабон се играа продолженија после кои испаднаа Динамо Загреб и Севиља. Повеќе

Страшна акробација на 20 годишен Србин во Бундеслигата

Ајнтрахт Франкфурт ја наполни Фортуна Дизелдорф со 7 парчиња од кои младиот српски напаѓач Лука Јовиќ постигна 5. Еден од нив е за најавните шпици. Лудница од гол. Повеќе

Наследникот на Дарко Панчев ја дрма Маракана

Со 16 години Лука Јовиќ стана најмладиот стрелец и најмладиот играч во историјата на Црвена Звезда кој настапил на белградското дерби. Го меркаат Јуве и Арсенал, а го споредуваат со Златната копачка од 1991-ва и со Радамел Фалкао. Повеќе