таг: корнер

Корнерот на Џани Инфантино

Ние сме спремни да се обложиме на ситно дека девојкава што стои покрај него подобро ќе изведе корнер. Повеќе

Добар корнер мали, нема што

Се вика Мамаду Сене игра за Јувентус У19 и возраста никако ама никако не може да му биде оправдање за ова што го направи, бидејќи ова го прават деца од 2 години. Плус игра за Јуве. Извини дете ама ова е најлошиот корнер што сме го виделе до сега. Повеќе

Извежбан корнер на денот

Не се нервирајте кога тој што изведува корна, не ја нафрла директ, туку му ја додава на тој што стои до него. Има и во тоа логика, особено кај селекцијата на Јордан. Повеќе

Корнер на колото

Ридинг дома доживеа дебакл од Свонси 1-4, а еден корнер од домашен фудбалер ја опишува состојбата во клубот од Чемпионшип. Повеќе

Сте виделе изведување корнер со надворешен фелш?

Ромуло Отеро од Атлетико Минеиро изгледа дека сам останува на тренинг со саати. За него е исто дали изведува слободен удар или корнер со внатрешен или надворешен фелш. Повеќе

Нејмар и хулиганите од Марсеј

ПСЖ едвај извади бод на големото дерби против Марсеј на гости а тензијата беше толку голема што во еден момент додека Нејмар се спремаше да изведува корнер, од трибините полета сè и сешто. Бразилецот во 87’ минута доби втор жолт картон и беше исклучен. Повеќе

Што мака ги тера да гризат на корнер

На дуелот од реномираниот Голд Куп меѓу Сад и Ел Салвадор, стоперот на Салвадорците Хенри Ромеро прво го гризна центарфорот Жози Алтидор а потоа и си играше со неговите гради. Фатен е од камерите и ќе му следува суспензија. Повеќе

Лажњак на денот
Лекција за изведување корнери од 10 годишни деца

Ќе речеш 10 години имаат и не знаат ништо освен да играат и да се бркаат низ маало, ама не било така. На Шангај У10 уште сега им работат мозоците за правење итри и модерни потези во фудбалот кои носат резултат. Повеќе