таг: коментатори

Во Германија Светското го коментира жена и не ја сакаат баш многу

Клаудија е единствената жена во друштво на машки колеги на Мундијалот во Русија. Мажите тешко можат да се привикнат на тоа оазата да им ја нарушува „некој кој помалку знае за фудбал од нив“, но Нојман добила поддршка. Повеќе

Што ви се криви па коментаторите на МТВ?

Во цело ова едно месечно светско фудбалско уживање полно со емоции и неизвесности, мора да се најдат и по неколку црепови кои од недозреаност и неукост и од што не знаат како да се изглупираат, им се обраќаат директно на коментаторите на МТВ на мизерен начин. Повеќе

Изгубени во преносот

Ако мислите дека ве нервираат сегашниве коментатори, само замислете свет во кој што фудбалот се коментира како голф. Веројатно никогаш не сте имале поголем порив да го гаѓате телевизорот. Мада, обратна ситуација и не е нешто страшна. Повеќе

Коментаторите на Панама плачеа на химната

Панама го одигра првиот историски натпревар на Светско првенство на 18 јуни. За време на интонирање на химната коментаторите на тамошниот канал RPC се расплакаа во преносот во живо. Повеќе

Коментаторски фудбалски клишеа

Овие што ги најдовме не се од наши коментатори, ама ги преведовме и испадна дека дел од нив важат и за кај нас. Апа кај нас често можеш да чуеш на пример: „Нема што да изгубат“, а тоа се работи за финале. Повеќе

Коментаторот на Рома го остави гласот на стадион

Сте го слушнале ли вие Карло Ѕампа, човекот со гласни жици како женски сопран? Епа сабајлево е примен на оториноларинголог за да му кажат дали ќе може да го коментира следниот натпревар на Рома. Повеќе

Мохамед Салах може и преку ѕид, прашајте ги децава

Ливерпул ги има можеби најдобрите акции за навивачката база ширум Британија. Последна им беше кога на деца им ветија дека тие што најдобро ќе коментираат фудбалски меч, ќе го запознаат Египќанецот. Повеќе

Играчи на Ливерпул како алтернативни коментатори

Лукас Леива и бекот Морено добија задача од клупскиот тв канал алтернативно да го пренесуваат дуелот Ливерпул - Тотенхем 2:0. И не беа така лоши. Повеќе

Србија - Хрватска од два различни агли

Коментаторите на РТС и ХРТ никако не можеа да ги сопрат емоциите па секој кош на своите го проследуваа со урлик. Борба, искри и добра кошарка. Повеќе