таг: кавадарци

Го видовте ли кочанскиот Меси на дербито на Тиквешијата?

Во големото дерби на втората македонска лига меѓу Тиквеш и Вардар Неготино, домашните славеа со високи 4-0, а момент на мечот беше чудесниот гол на Андреј Лазаров кој прими една топка надвор од шеснаесетникот и направи дар-мар пред голот на Иванов. Повеќе

Да се потсетиме и кога Кавани ловеше риба на Тиквешко

Како гром одекна веста дека Златан Ибрахимовиќ дошол во посета на Штип. Спонтано, тивко, со капче на глава, Ибра седнал во ресторан во градот а кој бил таму во моментот, се сликал со него. Што точно ги привлекува Кавани и Златан во нашата убава земја? Повеќе

Ајдучка акција во Кавадарци пред дербито со Тиквеш

Најверните навивачи на струмичка Беласица решиле пред дербито со Тиквеш од втората лига во сабота, да го посетат Кавадарци и притоа да остават трага дека биле во овој убав град. На табелата во втората лига Исток, после 9. кола Беласица е втора со 20 бода а Тиквеш шести со 12. Повеќе

Пораз на кошаркарите, Европското сè подалеку
Квалификации за ЕП2017

Втор пораз на три меча во квалификациите за Европското и македонските кошаркари веројатно го губат чекорот за место на континенталниот собир следната година. Во Кавадарци вечерва Унгарија беше подобра за 10 поени, 66:76. Повеќе

Зошто Кавадарци треба да сади валеријана

Бре Кавадарци, од еден лав се исплашивте. Да видите во Скопје какви сè животни ни шетаат по улици. Туку, да се најдеме во тешкото па да помогнеме. Повеќе