таг: јирген клоп

Клоп ги распознаваше своите играчи како деца

УЕФА му даде забавна задача на најзабавниот тренер да ги распознае своите фудбалери преку фотографии од порано кога биле деца. Што и да му даде човек да прави камера, тој е забавен и оригинален. Повеќе

Како живее Клоп со комшиите во предградието на Ливерпул

Веќе во целост се вклопил во англиското традиционално секојдневие. Оди во пабови на фиш енд чипс, пие пиво, игра квизови, се забавува со куглање со пензионери, го шета кучето по плажа на Ирското море. Едноставно живее мирен и убав живот. Повеќе

Малку забава со видео направено од монтажер бадијалџија

Кога сфаќаш дека понудата во оваа спортска среда се состои од натпревари на Пескара, Пиза, Минесота Јунајтед, Тун, Домжале, како и норвешки куп, седнуваш и наоѓаш ваква занимација. Повеќе

Зошто Западот стално го куди Истокот, па макар и преку фудбал

Јирген Клоп како да го запали шкорчето во сноп сено со изјавата дека е неодговорно од УЕФА што едно големо финале на Лига Европа ставила во Баку до каде е многу тешко да се стигне по алтернативен начин. Еден народен писател од Баку му одговори. Повеќе

Најважните факти од Премиер лигата сезонава

Готово е. Англиското првенство заврши на неверојатен начин, со борба за титулата до последно коло. Ја освои бранителот на трофејот Сити чијшто тренер стана еден од тројцата кои го направиле овој подвиг. Повеќе

Клоп: Добро што доручкуваат овие што ставиле финале во Баку?

Ден откако стана јасно дека сите четири екипи во финалињата на ЛШ и ЛЕ се англиски, навивачите од оваа земја почнаа да кројат планови како до Мадрид и Баку. Првите отишле оган со цените за смештај, а вториве се џенем. Повеќе

Мистичната табла во тунелот на Енфилд која го чува Ливерпул

На прв муабет мислиш дека е многу голема и дека се гледа од секаде, но не е баш така. А домашните фудбалери обично мислат дека им носи среќа, иако Клоп им забранил да ја допираат додека не освојат нешто. Само Хендо смее. Повеќе

4 сезони, 3 европски финалиња - господин Јирген Клоп

Генерацијата фудбалери на Ливерпул што ја предводи Јирген Клоп дефинитивно стана историска и ќе се памети уште долго. Германскиот стручњак од година во година прави неверојатни нешта со „црвените“. Повеќе

Дури и железниот Милнер заплака

Еден од најголемите борци во англискиот фудбал, репрезентативец и неверојатен фајтер Џејмс Милнер синоќа не можеше да ги додржи емоциите и се расплака како мало дете. Легенда. Повеќе