таг: јирген клоп

Четири тренери полуфиналисти – нула трофеи

Кој и да го освои сезонава трофејот во Лига на шампиони ќе бидат живи радости за тренерот, бидејќи никој од нив до сега не успеал во тоа, а најблиску бил Јирген Клоп. Последен пат се случило вакво нешто со Порто на Мурињо. Повеќе

Сити и Ливерпул - кој со кого до крајот на шампионската трка?

Уште од 2012-та година и епскиот гол на Серхио Агуеро против КПР во 95’ минута за титула на Манчестер Сити, сезоната во Премиер лигата не била вака енигматична. Како стојат работите, Ливерпул и Сити ќе се борат со последна секунда за вредниот трофеј. Повеќе

Дете што собира топки го иритираше Клоп

Големото градско дерби завршува 0-0, тренерот на Ливерпул Клоп тргнува кон соблекувалната, кога едно дете почнува иронично да му аплаудира во лице. Германецот сфати дека малиот го зафркава па тргна накај него по објаснување. Повеќе

Што му кажа Клоп на Солскјер кога се поздравија на крај?

Секој фудбалски натпревар, а особено дерби од типот на Манчестер Јунајтед - Ливерпул кога ќе заврши 0:0, ти доаѓа криво што си ја гледал. Толку беше глуп и малерозен натпреварот што само во прво полувреме четворица излегоа од игра поради повреда од кои тројца на домаќинот. Царот меѓу тренерите секогаш оригинален и искрен со коментар:  "Fucking hell, what a shit game". Повеќе

Најгерманскиот тим во Англија кој гази на патот кон Премиер лига

Англискиот чемпионшип е најбогатиот, најнеизвесниот и најинтересниот тунир меѓу сите втори, а богами и меѓу многу први лиги во Европа. Сезонава таму будно се следат потезите на Бјелса, Лампард и другите познати лица. Повеќе

Јирген Клоп ја призна својата најголема грешка

Фудбалерите на Ливерпул сезонава играат неверојатен фудбал. Ги мелат противниците во Премиер лига и Лига на шампиони и заслужено се меѓу главните фаворити за освојување. Повеќе

Каде исчезна Шаќири?

Џердан Шаќири или што би рекле коментаториве од Спортклуб, Џердан Шачири, последен пат е виден во прегратките на Јирген Клоп. Да не го видел некој после тоа? Повеќе

Како Пеп Гвардиола го преживеа лудиот меч со Ливерпул

По многумина мечот беше за титулата иако има да се играат повеќе од 15 кола до крајот од Премиер лигата. Исто мислел и Пеп Гвардиола кој на крајот призна дека ако изгубеле, најверојатно ќе се простеле од шампионскиот пехар. Повеќе

Опасен денс на Клоп за нова година

Штета што видеово трае кратко и имаме можност да видиме само еден мал сегмент од новогодишната прослава на царот меѓу тренерите. Он уствари прави тоа што му сака душа и секогаш е јак, па и на ваков подиум. Повеќе