таг: јаболки

Торта со јагоди и јаболка
Овошна торта

Вкусен рецепт за овошна колач торта без фил. Повеќе

Пита од јаболко
Мини десерти

Мали пити од јаболко приготвени во калапи за мафини. Повеќе

Печени јаболки
Зимски десерт

Печени јаболки со крем од бадеми и прелив од карамел. Повеќе

Тортички со чоколадо и јаболко
Чоколадо и јаболко

Свеж десерт од чоколадо и овошје. Повеќе

Колач со јаболки
Овошен колач

Лесен десерт во сезона на јаболки. Повеќе