таг: хамбургер

Богот на слободните удари и средбата со смртта - Хакан Чаланоглу

Еден е од подобрите специјалисти во светот на слободните удари, а имал чуден пат до славниот Милан. Не се многу познати неговите епизоди со депресија и кога му ставале пиштол на чело. Повеќе

Упатство на Гордон Ремзи за совршен бургер
Бургер "Блек Ангус"

Ако си во потрага по добар бургер, направи си сам! Повеќе

Рудневс, држи го јазикот за себе

Еден од најдобрите фудбалери на Бундеслигашот Хамбург, Летонецот Арјомс Рудневс завршил во болница, откако по една расправија жена му му го гризнала јазикот по што ќе пропушти неколку меча. Повеќе

Неуништливиот Хамбург ја чува традицијата

Во реванш мечот од баражот за опстанок во Бундеслигата, фудбалерите на Хамбург направија вистинско чудо на гостувањето кај Карлсруе и останаа единствен тим кој никогаш не испаднал од елитното друштво. Повеќе

Од вас слабите, ние дебелите на ред не може да дојдеме

Едно време беше едноставно - дебел си, ти се јаде, готвиш и јадеш, не правиш никаква галама околу тоа, ниту го доживуваш како некој посебен успех. За кратко време, го повторуваш истото. Повеќе

Triple Decker Cheeseburger
Хамбургерот на Френк Синатра

"Old Blues Eyes" бил махер за практични работи. Неговиот омилен хамбургер го правел во само три чекори. Во подготовката првенствено се потпирал на помош од својот френд Дин Мартин. Ги имаме оригиналните рецепти. Повеќе

Зошто бургерите изгледаат подобро на слика?

Тие што се занимаваат со маркетинг ќе видат како изгледа да си искрен (или барем да изгледаш дека си искрен), тие што се занимаваат со фотографија ќе научат нешто за тоа како се фотографира храна. Плус ќе дознаете дека постои професија "стилист за храна." Повеќе