таг: геј права

Роналдо: „Се бранат геј права, права на црнци, а нас дебелите кој нè брани?“

Со сигурниот опстанок на Ваљадолид во најдобрата шпанска лига, легендарниот Роналдо како претседател на овој клуб, ја оствари целта заедно со управата, играчите, стручниот штаб и навивачите. Повеќе

Дали геј движењето испадна утка и зошто да?

Некогаш беа носени со прогресивни анти-воени, анти-нуклеарни и анти-патријахални идеи. Денес се борат да се венчаат во црква и да влезат во војска, институции кои некогаш ги презираа. Повеќе

Џон Оливер објави своја верзија на сликовница на Пенс
Истото зајаче е, ама не е исто

Две сликовници, во сосема ист формат и за иста целна група, едната напишана од ќерката и жената на потпретседателот на САД, а другата од Џон Оливер. Што ли би можела да биде разликата? Повеќе