таг: футсал

Одличен дриблинг нема што

Вчера објавивме видео од еден цар кој ја испушти топката и излезе најјак фраер во маало. Сега објавуваме друг цар кој исто така ја испушти топката. Ама вториов е далеку од цар како првиот. Почна воздухот да го дрибла. Повеќе

Од кај па сега оваа идеја за слободен удар?

Ти мислиш му се слошило и паѓа ко покосен, а тој прави асистенција. Што нема да измислат по ова саливе. Повеќе

Креативност на денот на една будала по име Фалкао

Фалкао и Рикардињо се асоцијација за футсал. Првиот е пензиониран, ама тоа не значи дека не оди повеќе по сали. Го гледаш видеово и ти е непријатно за овие од жив ѕид. После голов требаше да напуштат. Реално. Повеќе

Господин со големо Г

За ваков мангуплук треба своевидна фудбалска интелегенција. После потегов не треба да играат веќе, нека се разодитат. Повеќе

Потеклото на неверојатната ножна техника на Де Хеа

Шпанскиот репрезентативен голман речиси на секој натпревар, кога ќе му се укаже прилика, демонстрира врвна ножна техника - елемент кој го нема секој врвен голман. Повеќе

Знае ли кај тера овој?

На пријателски футсал натпревар меѓу Хрватска и Казахстан се појавува гледач на трибина кој навива за Србија. Најјак. Повеќе

Голш

Што е ова? Асистенција од Лордот Никлас Бендтнер до Стеф Кари или асистенција од Стеф Кари до Лордот Никлас Бендтнер? Повеќе

Во Гевгелија ја имаме футсал комбинацијата од соништата

За време на овие мачни новогодишни, бадникови и божиќни софри, македонските футсал репрезентативци мрсното го трошеа на турнир од кој ќе издвоиме еден страшен волеј проследен со извонредна акција во три потези. Повеќе

Брилијантно!

Португалецот Рикардињо важи за најдобриот футсал играч во историјата. Дечкото што прави со топката е неверојатно. Играше футсал во Мирамар, па во Бенфика, па во јапонска Нагоја Оушнс, руска ЦСКА Москва и од 2013 е член на шампионот на Шпанија Интер Мовистар. Синоќа против Леванте во шпанското футсал првенство направи нова мајсторија. Повеќе