таг: бразилец

Најубавиот гол на сезоната во Германија го даде магичен Бразилец од Лајпциг

Минатиот викенд во Бундеслигата играа Баер Леверкузен и РБ Лајпциг. Во прво полувреме два гола за домаќините даде чудото од дете Кај Хаверц, но Лајпциг до крајот прави целосен пресврт благодарение на Бразилецот Матеус Куња. Повеќе

Роналдо - фудбалска ѕвезда со 3 жени и преку 200 љубовници

Од срамежливо и не баш симпатично дете кое не ги привлекувало девојките, Феноменот стана еден од најголемите плејбој фаци во градот на модата. А како поинаку кога се дружел со Бобо Виери. Повеќе

На фјорд во Норвешка најдено писмо во шише од Нејмар како мал

Апсолутно нереална приказна доаѓа од малиот норвешки град Фауске расположен на брегот на норвешкото море, градче колу кое има фјордови. Повеќе

Најдобриот круг во Формула 1 кој го извози легендарниот Ајртон Сена

На денешен ден пред 25 години еден од најдобрите пилоти во историјата на Формула 1, Ајртон Сена извозе неверојатен круг. Повеќе

Бразилец не е ни за во супер-маркет да го пратиш