таг: ауди

Audi RS 5 2019
Audi Q4 E-Tron
Го потопи Манчестер, а пред 20 години работел како шанкер и гланцал кригли
Приказна за фудбалскиот пат на Томас Тухел

Она што го поминал Германецот Томас Тухел дефинитивно заслужува сценарио за филм. Да стане тренер поминал трнлив пат и никогаш не се откажал. Најголема поддршка му била девојката Сиси. Повеќе

Сложни Германци дизел не ги бие

Фолксваген, Ауди, Порше, БМВ и Мерцедес во 1990-те формираат таен картел за соработка на тема заобиколување на прописите околу загадувањето од дизел, објавува Шпигел. Повеќе

Не беше Ауди ТТ за тие пусти црепови
Ауди покажува колку многу е Ауди
Ауди велосипедот од 20.000 долари
Фудбалерите на Челси вежбаа прецизност во Ауди

Ната Аке и Лоик Реми се натпреваруваа против Азард и Вилијан во три игри: Кој ќе бутне повеќе топки во гепек, потоа играа сервис и на крајот со долги топки гаѓаа во кабриолети. Ауди им е официјален партнер. Повеќе

Милан vs Ауди Р8

Адил Рами, Жереми Менез, Кеисуке Хонда и Рикардо Монтоливо снимаа реклама за јапонската компанија „Toyo Tires“ и се тркаа со спортскиот модел Ауди Р8 кој прв ќе даде гол преку цело Милано. Во меѓувреме, во помалку режираниот свет, Милан успешно го задржува 7-то место на табелата. Повеќе