таг: артуро видал

Дибала, малер ли му правеше на Видал?

Кога Артуро се залета да го шутира пеналот во 59’ минута од мечот за третото место на Копа Америка меѓу Аргентина и Чиле (2:1), Пауло Дибала од позадина му викна „Кирикочо“, термин кој во Аргентина се употребува „за да искобиш некого“. Повеќе

Скот го прати Видал во Чиле

Скот Мектоминеј почна да игра фудбал во сениорска конкуренција од преклани, ама тоа не значи дека ќе има респект кон постарите. Погледнете што му направи на Артуро Видал. Англиските медиуми се спрдачат дека го пратил по хот дог, иако има шпекулации дека до дома клизал. Повеќе

Алексис ги учи децата да не пијат и пушат, па го прашаа за Видал

29-годишниот фудбалер на Манчестер Јунајтед Алексис Санчез е повреден и паузата ја користи за добронамерни совети и дарувања на најмладите. Ама секогаш има незгодни прашања од нив. Повеќе

Како го издриблаа Видал во јавност

Навивач му влага со камера на Видал со следниот муабет: Најдобриот играч во историјата на Чиле...Видал се потсмевнува и добива одговор по кој го снемува од кадар. Повеќе

Младиот Французин кој има повеќе шампионски титули од Роналдо

Во саботата Баерн го згроми Аугзбург со 1-4 и по рекорден шести пат по ред стана шампион на Германија. Шеста титула по ред во кариерата славеше и 21-годишниот Кингсли Коман. Повеќе

Сличностите на Артуро Видал и Тимур Дибиров

Не си застанат ни блиску до мртов агол, така што не постои фелш удар со кој од таа позиција ќе дадеш голче. Ај да те видиме. Повеќе

Доста ме тролате за автоголот, ќе си одам

Селекцијата на Чиле синоќа доживеа дебакл на домашен терен од Парагвај 0:3 во мундијалските квалификации. Најголемиот срам и нервоза го изеде Артуро Видал кој го отвори резултат со автогол на годината. Фудбалерот на Баерн Минхен веќе извесен период е мета на критичарите во својата земја и денеска преку Твитер се закани со заминување од репрезентација. Повеќе

Во меѓувреме Артуро Видал на плажа

Ѕвездата на Баерн Минхен не е будала да мрзе во Германија за време на паузата во Бундес лигата. Шутот може да се вежба и на некое попријатно место. Повеќе

Чаби Алонсо и Видал vs 40 мали деца

Таман ќе помислиш си дрибнал тројца, од позади те влечат четворица. Фудбалерите на Баерн Минхен, Чаби Алонсо и Артуро Видал едвај куртулија на мечот против 40 дечиња. Повеќе