таг: антоан гризман

Тешко на Барселона со ваква хемија меѓу Меси и Гризман

Уште кога го направи трансферот се отворија муабети дека не го сакаат, а тоа не е добро ни за него, ни за нив, а најмалку за клубот кој губи од Леванте, а потоа не може да ја победи Славија Прага. Повеќе

Барселона направи страшен тим, а има најлош старт во последните 25 години

Каталонскиот клуб уште еднаш го поткрепи аргументот дека не секогаш тим составен од ѕвезди може да стане успешен колектив. Повеќе

Потег број 1 во квалификациите за ЕП

Светскиот шампион Франција очекувано со 4:1 ја декласираше Албанија во квалификациите за ЕП 2020. Гризман не успеа да постигне гол, а промаши и пенал, но УЕФА токму неговиот потег го прогласи за нумеро уно. Богами заслужено. Повеќе

Гризман ги прослави головите на необичен начин, како Леброн и Џордан

За првите два гола на Гризман во дресот на Барса требаше да чекаме до 2 коло. После вториот гол на мечот против Бетис синоќа, Французинот дотрча пред трибината и фрли конфети во воздух со рацете во вис. Ваков ритуал има Леброн Џејмс. Повеќе

Гризман има уникатен татко кој се изборил за синот и скромно работел до пензија

Летово Барселона за Гризман даде 120 милиони евра, што само го потврди статусот на Французинот како еден од најдобрите играчи на светот. Оние кои знаат повеќе за него, сигурно го гледале раскошниот документарец за Антоан од Netflix, но таму не се зборува многу за најважниот човек во неговиот живот. Повеќе

Фина комбинација Гризман - Де Јонг на тренинг

Со душа го чекаме Ел Класико да видиме како ќе функционираат Гризман и Де Јонг кај Барса и Азар во Реал, на страна целата плејдата на асови и во двата клуба. Првите двајца веќе почнаа да делуваат опасно, а уште не почнало првенството. Повеќе

Плачки од радост било кога дознал дека ќе игра за Барса

Одиш на одмор и ти јавуваат дека работата е завршена. Во сезоната 2019/2020 и официјално ќе го носиш дресот на Барселона, а партнер во напад ќе ти биде Лионел Меси. И за светски првак од редовите на Атлетико Мадрид ова е врвна вест. Повеќе

На Сосиедад му паѓаат 24 милиони евра од небо

Антоан Гризман, светскиот шампион со Франција летово ќе замине во нов клуб. Ваква вест во последните 2 години сигурно сте прочитале 15-20 пати. Ама овојпат дефинитвно оди и на својот поранешен клуб му носи богатство. Повеќе

А на Шчесни одбранава ја видовте?

Осминафиналето меѓу Атлетико и Јуве беше многу содржајно. Покрај двата гола, имаше два пати ВАР, глумење, провоцирање, како и многу јаки шанси кои ги скротија голманите. Погледнете Шчесни што му фати на Гризман. Со прсти спречи водство на домаќинот во 53-та минута. Повеќе