таг: вејн руни

Како жена му на Руни открила дека жена му на Варди ја издава во медиумите

Додека нивните сопрузи напорно тренираат и даваат голови за своите клубови (Лестер и ДС Јунајтед), Ребека Варди и Колин Руни напорно работат на Инстаграм стори. Оваа вторава се чудела кој ги издава нејзините приватни работи во жолтиот англиски печат и на крај дознала. Повеќе

Руни како отиде во МЛС, стана уште погруб на теренот

Некогашниот капитен на Англија и Манчестер Јунајтед беше исклучен со директен црвен картон синоќа на мечот ДС Јунајтед - Њујорк Ред Бул. Ова е финална сезона за Руни во Америка, затоа што во јануари ќе игра во Дерби во англискиот Чемпионшип. Повеќе

Руни по свое

ДС Јунајтед со 1-4 го згази Синсинати на гости, а еден од головите беше дело на Вејн Руни кој го даде 11-от погодок сезонава во МЛС лигата во САД. Повеќе

Руни што направи човеку?

Секој што мисли дека ветераниве што одат да ја завршат кариерата во САД се истрошена роба, се лаже ептен. ДС Јунајтед на Руни го победи Орландо Сити на Нани со 1:0. Лејдис анд џентлмен, Вејн Руни: Повеќе

Голман го прекрши Вејн Руни

Играл Вејн по секакви терени во Англија и се челичел по пабови, ама ваков старт од голман во кариера не доживеал. Мет Тарнер од Њу Ингланд доби директен црвен по овој старт, а Руни во 97-ма минута од пенал му донесе бод на неговиот Ди-Си Јунајтед (1:1). Повеќе

Најубавите голови легнати на волеј

Кога ќе падне на волеј и кога играч ќе ја зафати со полна сила, тука двајца голмани нема што да бараат. Било каде, било кога. Волејот е волеј. Повеќе

Најјакиот слободен удар во кариерата на Руни

33-те години не му даваат товар на Вејн Руни, туку уште поголемо искуство, зрелост и повеќе интелигенција. Дечкото растура во МЛС, а синоќа со ДС Јунајтед славеше на гости против Орландо Сити 1:2. Како само му успеа голов од ваков агол? Спиете ли мирно Жунињо, Пирло, Михајловиќ? Повеќе

Руни го предизвика Ибрахимовиќ

Со три гола за неговиот ДС Јунајтед против Солт Лејк (5:0), некогашниот капитен на Манчестер Јунајтед и англиската фудбалска репрезентација потсети на старите добри изданија. Повеќе

Руни е бе телиња, не е хулиган

Колку и да им важен протоколот и строгите правила наметнати и останати од времето на Маргарет Тачер, не можеш на врата да претресуваш лик од рангот на Вејн Руни. Срамота е. Па зарем и ВИП фацкиве ги замарате со тие процедури? Повеќе