таг: тео волкот

Најдобриот детски писател меѓу фудбалерите - Тео Волкот

Невозможно е да се поверува но Волкот има 28 години. Како вчера да беше кога англиските топ-клубови се бореа за него додека беше средношколец, додека Nikе работеше со него на 14 години а на 17 заигра на Светско во Германија. Повеќе

Фото на денот со Тео Волкот

Дали како мал многу сакал „нинџа желки“ или нешто друго е во прашање, англискиот репрезентативец од Арсенал се сликал со српската жандармерија по дуелот во Белград со Црвена звезда. Повеќе

Аматерски потег на Арсенал против аматерите од Сатон

Освен оброкот на резервниот голман на домаќините, на синоќешниот дуел од ФА Купот имаше уште еден невообичаен момент кој слободно можеме да го крстиме како гаф на премиерлигашот. Повеќе

Како Волкот слави со навивачи?

По триумфот на Арсенал во ФА купот против Сандерленд, англискиот репрезентативец Тео Волкот реши да повика еден навивач на теренот и да демонстрира како играчите треба да се однесуваат со најверните фанови. Повеќе

Топџиска забуна на дождлив тренинг

Фудбалерите на Арсенал решиле да го разубават тренингот на дождливо време, па го пробаа збунувачкиот шут. Главни актери Микел Артета, Тео Волкот и Арсен Венгер. Повеќе

Арсенал го освои ФА купот по 12-ти пат, бомба на Санчез

За 19 години колку што е тренер на Арсенал, Арсен Венгер вечерва по шести пат го донесе трофејот од ФА купот во клупскиот музеј. Тобџиите ја демолираа Астон Вила со 4-0. Повеќе

Фудбалер на Арсенал побрз од Усеин Болт?

Кога во 2009. година Јамајканецот го постави рекордот на 100 метри за 9,58 секунди, кронометарот после 40 метри покажуваше 4,65 секунди. Играчот од средниот ред на Арсенал истрча побрзо 40 метри.. Повеќе

Венгер и Хоџсон веруваат во Тео Волкот

Договорот на Волкот со Арсенал завршува на крајот од следната сезона, но тренерот на „топџиите" сака уште од сега да му го продолжи престојот на Емирати. По една година, Волкот се враќа и во репрезентацијата на Англија. Повеќе