таг: рахим стерлинг

Рахим, па дали знаеш колку ќе му значат?

Англија и Косово одиграа меч со дури 8 постигнати гола, а на крајот од дуелот во Саутемптон славеше домаќинот со 5-3. После натпреварот, Стерлинг даваше автограми на навивачите и израдува едно дете. Повеќе

Видео од авионот на Англија кое не требале да го објават

Старите за вакви работи велат: Сега на кого му е поубаво, на прстот или на увото? Ние прашуваме: На кого му е погрдо, на Деле Али или на Стерлинг? Никогаш немаше да погодите дека вакви булшит работи може да се случуваат во авионот на „Гордиот Албион“. Повеќе

Досуден најлудиот пенал откако постои Лига на шампиони

Сме гледале глуми на фудбалери подобри од професионални актери, ама вакво нешто уште не сме виделе. 24 минута од мечот Манчестер Сити - Шахтјор. Рахим Стерлинг се сопнува сам од земја а судијата свири пенал кој Габриел Жезус го реализира за 2:0. Повеќе

Татко му на Стерлинг бил убиен па затоа Рахим истетовирал автомат

Еден од најдобрите фудбалери на Манчестер Сити и на репрезентацијата на Англија има неколку тетоважи, а последната му е автомат М16 на десната нога поради што на Островот се кренала голема врева. Повеќе

Гол со газ

Манчестер Сити сезонава ги потури сите во Премиер лига со 83 гола и сигурно ќе има преку 100 на крајот на сезоната. Уште ваков им фали, како на Стерлинг на тренинг. Повеќе

Промашување на сезоната од Рахим Стерлинг

Тимот на Барнли е меѓу ретките во последно време кој успеа да го сопре Манчестер Сити и да му земе бод (1-1). Но сè ќе беше подруго ако Стерлинг не промаши празен гол во 71’ минута при 0-1. Повеќе

10 фудбалери кои не се родени каде што мислите

Во ера на глобализација, селење кое го имало од секогаш и често натурализирање на репрезентативци, не треба да се збуниме кога ќе прочитаме дека Игуаин не е роден во Аргентина, Роси не е роден во Италија, а Нани е роден во Република Зелен ’Рт. И кај нас има многу што не завршуваат на „ски“. Повеќе

Жонглерските способности на Стерлинг на 15 години

На 7 години од Јамајка дојде во Англија и почна да игра фудбал во школата на Квинс Парк Ренџерс. Замина за Ливерпул каде играше 5 години, а летово стана најскапиот англиски фудбалер во историјата откако потпиша со Манчестер Сити за 49 милиони фунти. Повеќе

Деби гол на Стерлинг, бомба на Пјаниќ

Рома и Манчестер Сити играат пријателски меч во Австралија. Најскапото засилување на Манчестер Сити од 49 милиони фунти ја начна мрежата од контра уште во 3 минута, а одговорот на римјаните стигнаа по 5 минути со неодбранлив проектил. Во второ полувреме 18 годишниот Нигериец Келечи Иначо ја врати предноста, а Рома повторни врати на атрактивен начин преку Љаиќ. Повеќе