таг: понеделник

Погребна пародија на стадионот на Алавес, погребан фудбалот

Виторија-Гастеиц е голем град во автономната покраина Баскија. Таму игра Алавес, клуб кој е многу сакан од локалното население кое се противи на понеделничкиот термин за фудбал. Повеќе

Најслабата посета на Дортмунд во последните 20 години - поради бојкот

Предминатиот понеделник преку 40.000 навивачи на Ајнтрахт Франкфурт бурно протестираа против фудбал во понеделник, термин што фудбалската федерација на Германија сака да го протне на мала врата. Повеќе

Патрис Евра има рецепт како да не го мразите понеделник

Додека некои пафтаа скари, некои протестираа, утрото на 1-ви мај, левиот бек на Марсеј Патрис Евра се обрати од својот автомобил: „Не сфаќам како луѓето не го сакаат понеделник. Ќе престанете да го мразите понеделник после видеото од мојот Инстаграм“. Повеќе

Понеделнички ужаси

На сите работи што не ви тргнаа денес, еве и што друго можеше да ви се случи. Ако нешто пропуштило да тргне наопаку, без гајле има и други понеделници. Повеќе

Не е понеделник тиња, ние сме мрзи

Сосема не е точно дека понеделник е најомразениот ден во неделата. Како и да е, точно е дека петок е најдобар. Повеќе