таг: падобранец

Станувај побрзо да не ти киднам пак

Смешки на дуелот Лил - Ајакс. Редарот улови дете на терен, ама дете со чувство дека треба да им се помогне на постарите. Браво, не сме виделе волку учтив падобранец во ЛШ. Повеќе

Овој па како од небо да паднал

Мечот меѓу Сасуоло и Интер донесе голеада од 7 комада, односно гостински триумф од 3:4. Натпреварот во еден момент беше прекинат поради еден падобранец на терен, ама буквално падобранец. Што бараше тука да слетува само тој знае. Повеќе

Преварантот што се сликаше со играчите на Манчестер во Минхен

Понекогаш редарите и обезбедувањето се толку неспретни што секоја будала која ќе скрои добар план може да ги изненади и да се појави на теренот кој го гледаат милијарди луѓе. Повеќе

Човекот кој не може да ја чува облеката на себе

За време на доделувањето на медалите во уметничко лизгање во петокот, забележавте ли гол човек со розева сукња и фаца на мајмун закачена на пенисот, како игра балет? Епа не му е прв пат. Тоа го прави од 1993-та година. Повеќе

Најдобриот дриблинг без топка

Не е Нејмар, не е Роналдо, ниту Меси, туку навивачот кој го принуди на космодиск цело обезбедување. Пазето го велеслаломов.  Повеќе

Што ако падобранецот од Грција му извадеше на Меси нож?

На синоќешниот гостински меч на Барселона против Олимпијакос во ЛШ, двајца гледачи се симнаа на терен и на лесен начин стигнаа до планетарната фудбалска ѕвезда. Кога ќе размисли човек логично, тоа и не е баш убаво, бидејќи малку фали да заврши неубаво. Повеќе

Па овој како влегол на Камп Ноу?

Во тензичната политичка ситуација во Каталонија, Барселона прво донесе одлука да го одложи мечот против Лас Палмас, па откако Фудбалската федерација на Шпанија им се закани со казни, се премисли. Мечот се одигра без публика, ама на терен сепак се појави публика или поточно падобранец кој е нејасно како се шверцал на стадион. Повеќе

Навивач влета на терен и реши натпревар

Носи ист дрес како другите, ама за разлика од нив нема бројка. Влезе, начека изведена топка од аут и го реши мечот во последна минута, а најјакиот момент е што сите му се фрлија на радување. Повеќе

Најапсурдната ситуација во фудбалот во 95-та минута

Ситуацијата е следна: Се игра 95-та минута, а пишува дека судиското продолжение е 3 минути. Резултатот е 2:2 и наеднаш победникот наводно се решава, ама со две топки во гол. Голот не е признат, ама не треба да му се лутат на судијата, туку на навивачот. Ова го може само во Хондурас. Повеќе