таг: нејмар

Мајката херој која му коментира фудбал на својот слеп син, доби награда заедно со Меси

Милано. Градот на модата, елитата и гламурот. Оперскиот театар Ла Скала, на сцена маестро Андреа Пирло кој отвора коверт и го објавува името на Силвија Греко - жената која победи во номинацијата навивач на годината на церемонијата FIFA The Best. Повеќе

Тралалајка е, ама ептен му фаќа црпката за фудбал

Колку и да кажеме дека е несериозен и непрофисионален кон својата професија, кога ќе му дадеш топка во опасна зона не знаеш на што си. Два првенствени меча по ред ПСЖ се мачи со 0:0, тој ја презема одговорноста и ја решава. Повеќе

Вие мразете ме, ама јас си дробам

Нејмар имаше страшно добар кам бек во дресот на ПСЖ, бидејќи во 92-ра минута на 0:0 постигна еврогол со кој го реши мечот. Но на трибини имаше транспаренти кои не се читање, како и скандирање против него, бидејќи летово со сите сили работеше на случајот да се врати во Барса. И покрај целиот атак против него, како и паузата поради повреда, погледне како им игра еден на еден. Повеќе

Експлозија на Нејмар со еврогол за победа во 92-ра

„Ќе ти дадеме 20 милиони евра да се вратиш кај Меси. Не ни требаат курви во Париз“. „Нејмар Сениор, можеш да го продадеш син ти во Вила Мимос“. (Област во Рио позната по проституција). Повеќе

Навивачите на ПСЖ: "Neymar, hijo da puta"

Плукаше по судии, па го казнија, па се повреди, па излезе видео од хотелска соба како се тепа со старлета (она го мава) која инаку го обвини дека ја силувал, па каснеше во Париз на подготовки за да се види дека се зеза по плажи. Човеков е тешка гњаважа, а зборот „професионалност“ кај него повеќе не постои. Сега го поврзуваат со заминување не само во Барса, туку и во Реал. Повеќе

Другарите на Нејмар земаат месечна плата од 10.000 долари од него

Не би било ништо чудно доколку најдобриот бразилски фудбалер во моментов кариерата ја финишира како и неговиот славен претходник од Барселона, Роналдињо, кој во еден момент банкротираше поради постојани луди забави. Нејмар е тргнат по тој пат да го батали фудбалот. Повеќе

Како УЕФА замижила пред кршењето правила од ПСЖ кој дал за реклами

Како тоа ПСЖ во едно исто лето, 2017 ги доведе Нејмар и Килијан Мбапе во своите редови и како потроши преку 400 милиони без да ги наруши строгите правила на финансиски фер плеј од кој настрадаа многу поголеми гигнати? Повеќе

Бразилска неколегијалност во ПСЖ

Кога ќе речат играчи поделени во табори, се мисли на вакви работи, иако ова е лајт во споредба со тоа што навистина го има. Плус тука се работи и за јужноамериканско ривалство, како и за докажување кој ќе даде повеќе голови. Ах тие пари што им направија, сега ако го купи некој нека извади не 222, туку 444 милиони. Повеќе

Парижани, Нејмар е во Бразил, одбојка си пичи

Додека во ПСЖ сигурно се напиздени од ситуацијата со Нејмар кој ем не го испочитувал договорот да се појави во клупската база на 8 јули и ем сака да си оди, дечкото е лабав на плажа во Сао Паоло. Повеќе