таг: нејмар

Навивачите на ПСЖ: "Neymar, hijo da puta"

Плукаше по судии, па го казнија, па се повреди, па излезе видео од хотелска соба како се тепа со старлета (она го мава) која инаку го обвини дека ја силувал, па каснеше во Париз на подготовки за да се види дека се зеза по плажи. Човеков е тешка гњаважа, а зборот „професионалност“ кај него повеќе не постои. Сега го поврзуваат со заминување не само во Барса, туку и во Реал. Повеќе

Другарите на Нејмар земаат месечна плата од 10.000 долари од него

Не би било ништо чудно доколку најдобриот бразилски фудбалер во моментов кариерата ја финишира како и неговиот славен претходник од Барселона, Роналдињо, кој во еден момент банкротираше поради постојани луди забави. Нејмар е тргнат по тој пат да го батали фудбалот. Повеќе

Како УЕФА замижила пред кршењето правила од ПСЖ кој дал за реклами

Како тоа ПСЖ во едно исто лето, 2017 ги доведе Нејмар и Килијан Мбапе во своите редови и како потроши преку 400 милиони без да ги наруши строгите правила на финансиски фер плеј од кој настрадаа многу поголеми гигнати? Повеќе

Бразилска неколегијалност во ПСЖ

Кога ќе речат играчи поделени во табори, се мисли на вакви работи, иако ова е лајт во споредба со тоа што навистина го има. Плус тука се работи и за јужноамериканско ривалство, како и за докажување кој ќе даде повеќе голови. Ах тие пари што им направија, сега ако го купи некој нека извади не 222, туку 444 милиони. Повеќе

Парижани, Нејмар е во Бразил, одбојка си пичи

Додека во ПСЖ сигурно се напиздени од ситуацијата со Нејмар кој ем не го испочитувал договорот да се појави во клупската база на 8 јули и ем сака да си оди, дечкото е лабав на плажа во Сао Паоло. Повеќе

Сите учесници во операцијата кам бек на Нејмар во Барселона

Толку е сложена оваа тема, што може да се сними и холивудски филм. Најплатениот играч во историјата за кој ПСЖ плати 222 милиони евра, сега е на излезна врата од Париз, а во неговото враќање во Барселона се инволвирани 14 души.  Повеќе

Видео од заедничките денови на Нејмар и Суарез во Барса

Луис го промаши клучниот пенал во четвртфиналето на Копа Америка меѓу Уругвај и Чиле и плачеше по крајот од мечот. Нејмар во меѓувреме јавно го поддржа со порака, а сè погласно се зборува дека Бразилецот ќе се врати на Камп Ноу од ПСЖ. Ама кој да знае... Повеќе

Излезе видео со Нејмар и старлетата

Големата ѕвезда на ПСЖ периодов воопшто не е раат. Бразилката Нажила Мендеш прво го обвини дека ја силувал, а потоа тој во самоодбрана објави разговор со неа во кој покажа како му испраќа голи фотографии. И сега најново се појави видео од нивна средба во хотел на која се гледа како типкава прво му легнува, а потоа го напаѓа. Повеќе

Карактерот по дриблинг се познава

Младиот фудбалер на Крузеиро, Вевертон (19) бил повикан од селекторот на Бразил Тите да пополни место на тренинзите пред Копа Америка. А малиот без страв „го искина“ Нејмар. Повеќе