таг: монтереј

Бранови и тренерско славје на денот

Монтереј е новиот шампион во КОНКАКАФ зоната или поедноставно Лига на шампиони во Северна, Централна Америка и Карибите. На првиот дуел славеа 0:1 против Тигрес, а синоќа 1:1. Погледне ја оваа величествена атмосфера која ја приредија домашните навивачи. Повеќе

Е ова ти се вика атмосфера во финале на ЛШ

Тигрес и Монтереи и двете од Мексико, синоќа се сретнаа во финалето на Лигата на шампиони во КОНКАКАФ каде се натпреваруваат екипи од Средна, Северна Америка и Карибите. Монтереј во првата пресметка славеше 1:0. Но резултатот нас не нè интересира, рокнете звучките да видите што е фудбалски спектакл. Ова го нема во Европа. Повеќе

Челси против Коринтијанс во финалето на СКП

Актуелниот европски шампион со победата над Монтереј од 3:1 се пласираше во финалето на Светското клупско првенство каде ќе се сретне со Коринтијанс, освојувачот на ова натпреварување од 2000-та година. Видео